Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sierra Nevada Trading Post Oy

Y-tunnus 3418423-1 46.16 Tekstiilien, vaatteiden, turkisten, jalkineiden ja nahkavalmisteiden agentuuritoiminta Perustettu 2024

Sierra Nevada Trading Post Oy (Y-tunnus: 3418423-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 46.16 Tekstiilien, vaatteiden, turkisten, jalkineiden ja nahkavalmisteiden agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (246,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 37,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 49,4 % ja ROE 174,8 %. Omavaraisuusaste oli 32,5 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
40,0 kEUR
+246 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
37,5 %
+65,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-21,0 kEUR
-170 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,93
+1,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Luhtipolku 2 A 68, Vantaa 01660
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.1.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.16 Tekstiilien, vaatteiden, turkisten, jalkineiden ja nahkavalmisteiden agentuuritoiminta
Sijainti
Luhtipolku 2 A 68, Vantaa 01660
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sierra Nevada Trading Post Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11,540,0 247,8%
Bruttokate11,540,0 247,8%
Liiketulos (EBIT)-3,2515,0 561,5%
Nettotulos-3,2712,0 467,0%
Oma pääoma yhteensä0,73113,0 1678,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)19,841,0 107,1%
Nettovelka-7,79-21,0 169,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-28,2 %37,5 % 233,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-16,5 %49,4 % 399,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 447 %175 % 139,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 447 %108 % 124,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-3,2512,9 496,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste3,70 %32,5 % 778,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-1 066 %- 162 % 84,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %97,5 %-17,5 % 117,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,042,93 181,7%
Current ratio1,042,93 181,7%
Rahat ja rahavarat7,7934,0 336,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26927,4 89,8%
Nettokäyttöpääoma %6,31 %67,5 % 969,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.