Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Femlux Oy

Y-tunnus 2142319-2 46.16 Tekstiilien, vaatteiden, turkisten, jalkineiden ja nahkavalmisteiden agentuuritoiminta Perustettu 2007

Femlux Oy (Y-tunnus: 2142319-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 46.16 Tekstiilien, vaatteiden, turkisten, jalkineiden ja nahkavalmisteiden agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (9,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,4 % ja ROE 13,3 %. Omavaraisuusaste oli 33,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,4), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
64,0 kEUR
-9,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,56 %
+0,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
-250 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,438
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Postiljooninkatu 4 A 13, Helsinki 00240
Verkkosivu
www.femluxtaxi.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
20.9.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.16 Tekstiilien, vaatteiden, turkisten, jalkineiden ja nahkavalmisteiden agentuuritoiminta
Sijainti
Postiljooninkatu 4 A 13, Helsinki 00240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Femlux Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto69,068,059,071,064,0 9,9%
Bruttokate64,061,055,070,062,0 11,4%
Liiketulos (EBIT)7,0001,001,001,00 0,0%
Nettotulos7,0001,001,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä6,006,007,007,008,00 14,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)12,037,023,013,024,0 84,6%
Nettovelka-9,004,004,00-2,00-7,00 250,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,1 %0 %1,69 %1,41 %1,56 % 10,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)36,8 %0 %3,33 %5,56 %5,41 % 2,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)45,2 %0 %15,4 %14,3 %13,3 % 7,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)56,0 %0 %5,56 %8,70 %11,8 % 35,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,30-0,568-1,08-0,5140,149 129,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %16,2 %28,0 %53,8 %33,3 % 38,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 150 %66,7 %57,1 %-28,6 %-87,5 % 205,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-4,35 %27,9 %22,0 %2,82 %14,1 % 400,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,830,8000,5561,000,438 56,2%
Current ratio1,830,8000,5561,000,438 56,2%
Rahat ja rahavarat9,0012,05,004,007,00 75,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %7,25 %-4,41 %-6,78 %0 %-14,1 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.