Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Natural well Oy

Y-tunnus 3165742-7 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus Perustettu 2020

Natural well Oy (Y-tunnus: 3165742-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (27,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 10,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 52,8 % ja ROE 68,8 %. Omavaraisuusaste oli 58,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
131 kEUR
+27,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
10,7 %
+8,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-23,0 kEUR
-64,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,27
-0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Matarankatu 4, Jyväskylä 40100
Verkkosivu
www.naturalwell.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
20.10.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus
Sijainti
Matarankatu 4, Jyväskylä 40100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Natural well Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto26,059,0100103131 27,2%
Bruttokate24,049,071,078,0112 43,6%
Liiketulos (EBIT)4,005,005,002,0014,0 600,0%
Nettotulos3,004,003,001,0011,0 1000,0%
Oma pääoma yhteensä3,007,0010,011,021,0 90,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6,0010,017,018,035,0 94,4%
Nettovelka-5,00-7,00-10,0-14,0-23,0 64,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)15,4 %8,47 %5,00 %1,94 %10,7 % 451,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)66,7 %62,5 %37,0 %11,4 %52,8 % 363,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %80,0 %35,3 %9,52 %68,8 % 622,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)133 %90,9 %52,6 %18,2 %90,3 % 396,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,003,724,341,059,73 826,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %77,8 %66,7 %64,7 %58,3 % 9,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 167 %- 100 %- 100 %- 127 %- 110 % 13,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-7,69 %-8,47 %-4,00 %-6,80 %-6,11 % 10,1%
Maksuvalmius
Quick ratio2,005,003,403,002,27 24,3%
Current ratio2,005,002,832,572,27 11,7%
Rahat ja rahavarat5,007,0010,014,023,0 64,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)14,012,421,910,630,6 188,7%
Nettokäyttöpääoma %11,5 %13,6 %11,0 %10,7 %14,5 % 35,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.