Jyväskylä yritykset ja taloustiedot
Jyväskylä on mukana Luottoriskit.fi-palvelun paikkakuntakohtaisessa yrityshaussa. Tältä sivulta löydät paikkakunnan yrityksiä ja pääset tarkistamaan yrityskohtaiset taloustiedot, tunnusluvut ja luottoriskitiedot.
Postitoimipaikat tässä kunnassa
Luvut kattavat koko Jyväskylän kunnan, myös alla olevat postitoimipaikat. Katso tarkemmat tiedot postitoimipaikoittain:
- Haapaniemi 34 yritystä
- Jyskä 191 yritystä
- Korpilahti 141 yritystä
- Kuikka 17 yritystä
- Kuohu 37 yritystä
- Leppälahti 24 yritystä
- Oravasaari 16 yritystä
- Palokka 393 yritystä
- Puuppola 79 yritystä
- Rutalahti 13 yritystä
- Saakoski 18 yritystä
- Säynätsalo 123 yritystä
- Tikkakoski 91 yritystä
- Tikkala 25 yritystä
- Vaajakoski 336 yritystä
- Vesanka 56 yritystä
Kuntaan yhdistyneet entiset kunnat
Seuraavat aiemmin itsenäiset kunnat kuuluvat nykyisin paikkakuntaan Jyväskylä. Linkit vievät niiden omille paikkakuntasivuille:
- Korpilahti 141 yritystä
- Säynätsalo 123 yritystä
Elinvoima-analyysi
Elinvoiman yhteenveto
Paikkakunnalla Jyväskylä yrityksiä on asukaslukuun nähden koko maan tasoa vähemmän: yritystiheys on 23 % matalampi. Yrityskanta painottuu pieniin yrityksiin, sillä liikevaihto ja jalostusarvo asukasta kohden jäävät valtakunnallisen tason alapuolelle. Toimialarakenne on hieman koko maata keskittyneempi.
Kunnan vuoden 2025 talous toteutui selvästi talousarviota paremmin, mutta verotulot ja vuosikate asukasta kohden jäivät koko maan tasosta. Valtionosuuksien merkitys kunnan tulopohjassa on lähellä koko maan tasoa.
Palkki näyttää kunnan arvon suhteessa koko maahan (koko maa = 100). Palkki alkaa nollasta ja päättyy indeksiarvon kohdalle.
Kunnan talous
Vuonna 2025 kunnan talous toteutui selvästi talousarviota paremmin. Toimintakulut olivat 453 M€ eli 3 % budjetoitua pienemmät. Vuosikate oli 50,8 M€, kun talousarviossa se oli 41,2 M€. Tilikauden tulos oli 7,7 M€ alijäämäinen, kun talousarviossa ennakoitiin 18,7 M€ alijäämää.
Verotuloja kertyi 338 M€ eli 2 255 euroa asukasta kohden, mikä jää hieman koko maan tasosta. Myös vuosikate, 339 euroa asukasta kohden, oli valtakunnallista vertailutasoa matalampi. Verotuloista kertyi 75 % kunnallisverosta, 17 % kiinteistöverosta ja 8 % yhteisövero-osuudesta.
Valtionosuuksia kunta sai 94,7 M€. Ne muodostivat 22 % verotulojen ja valtionosuuksien yhteismäärästä eli kunnan verorahoituksesta. Osuus oli lähellä koko maan tasoa, noin 22 %, joten valtionosuuksien merkitys kunnan Jyväskylä tulopohjassa on lähellä kuntien keskimääräistä tasoa. Vuoden 2026 talousarviossa toimintakulujen ennakoidaan kasvavan tasolle 481 M€ ja tilikauden tuloksen jäävän alijäämäiseksi.
Budjetti vs. toteutuma 2025
| Erä | Budjetti | Toteutuma | Ero | Budjetti 2026 |
|---|---|---|---|---|
| Toimintatuotot | 96,5 M€ | 98,6 M€ | +2 % | 98,3 M€ |
| Toimintakulut | 469 M€ | 453 M€ | −3 % | 481 M€ |
| Verotulot | 352 M€ | 338 M€ | −4 % | 365 M€ |
| Valtionosuudet | 48,5 M€ | 94,7 M€ | +95 % | 56,8 M€ |
| Vuosikate | 41,2 M€ | 50,8 M€ | +23 % | 50,9 M€ |
| Tilikauden tulos | −18,7 M€ | −7,7 M€ | −59 % | −8,6 M€ |
Verotulojen rakenne
- Kunnallisvero 255 M€ · 75 % koko maa 71 %
- Kiinteistövero 56,9 M€ · 17 % koko maa 17 %
- Yhteisövero-osuus 26,4 M€ · 8 % koko maa 12 %
Lähde: Valtiokonttori, Kuntien taloustietopalvelu (tilinpäätös 2025 ja talousarvio).
Elinkeinoelämä
Paikkakunnalla Jyväskylä toimii 5 595 yritystä eli 37,3 yritystä tuhatta asukasta kohden. Yritystiheys on noin 23 % matalampi kuin Suomessa keskimäärin.
Yritysten yhteenlaskettu liikevaihto on 6 831 M€ eli 45,6 t€ asukasta kohden. Se jää 59 % koko maan tasosta. Myös jalostusarvo asukasta kohden on 50 % valtakunnallista tasoa matalampi. Työpaikkaomavaraisuus on 106 %, eli kunnassa on enemmän työpaikkoja kuin työllisiä asukkaita.
Yleisin toimiala on kiinteistöala. Kolmen suurimman toimialan osuus yrityksistä on 26,6 %, kun koko maassa osuus on 24,5 %. Tämä viittaa hieman valtakunnallista tasoa keskittyneempään toimialarakenteeseen.
Toimialarakenne Erittely perustuu yritysten NACE-toimialakoodin kahteen ensimmäiseen numeroon (divisioonataso), suluissa oleva luku.
Suurimmat työnantajat
- 1 Osuuskauppa Keskimaa 1691 hlö
- 2 Keskisuomalainen Oyj 1256 hlö
- 3 Jyväskylän Ammattikorkeakoulu Oy 904 hlö
- 4 Neova Oy 791 hlö
- 5 Pinja Digital Oy 469 hlö
Yrityskannan riskiprofiili
- Suuri riski (0-20) 18 %
- Kohonnut riski (20-40) 21 %
- Keskitaso (40-60) 21 %
- Hyvä (60-80) 20 %
- Erinomainen (80-100) 20 %
Pisteytys on suhteutettu kaikkiin Suomen yrityksiin, joten koko maan tasolla jokaisessa viidessä luokassa on noin 20 % yrityksistä – paikkakunnan oma jakauma voi silti poiketa tästä.
Kasvavat vs. supistuvat
Liikevaihdon kasvu
Liikevoitto-%
Lähde: asukasluku Tilastokeskus (2025); yritys- ja toimialatiedot palvelun aineistosta.
Naapurivertailu
Kunnassa Jyväskylä yritystiheys (37,3 / 1000 as.) jää verrokkien keskiarvon alapuolelle, ja liikevaihto asukasta kohden (45,6 t€) ylittää verrokkien keskiarvon. Vertailuryhmän keskiarvoa nostaa erityisesti korkea liikevaihto kunnassa Jämsä. Kuntataloudessa verotulot (2 255 €) jää verrokkien keskiarvon alapuolelle ja vuosikate (339 €) jää verrokkien keskiarvon alapuolelle verrattuna verrokkikuntiin. Kokonaisuutena Jyväskylä näyttäytyy verrokkiryhmässä kokonaisuutena keskitasoisena kuntana.
| Kunta | Yrityksiä / 1000 as. | Liikevaihto / as. | Verotulot / as. | Vuosikate / as. |
|---|---|---|---|---|
| Jyväskylä | 37,3 | 45,6 t€ | 2 255 € | 339 € |
| Joutsa | 47,1 | 18,0 t€ | 2 393 € | 646 € |
| Toivakka | 36,4 | 13,2 t€ | 2 444 € | 482 € |
| Jämsä | 36,9 | 38,9 t€ | 2 656 € | 710 € |
| Luhanka | 46,0 | 4,8 t€ | 2 622 € | 485 € |
| Muurame | 51,0 | 26,2 t€ | 2 167 € | 383 € |
| Petäjävesi | 32,8 | 7,7 t€ | 2 418 € | 438 € |
| Laukaa | 35,6 | 20,1 t€ | 2 509 € | 230 € |
| Uurainen | 37,3 | 10,6 t€ | 1 996 € | 328 € |
| Verrokkien keskiarvo | 40,4 | 17,4 t€ | 2 401 € | 463 € |
| Verrokkien mediaani | 37,1 | 15,6 t€ | 2 431 € | 460 € |
Lähde: naapurikuntien nimet Kuntaliitto.fi:stä; talous- ja yritysluvut samoista lähteistä kuin kunnan omat tiedot (Tilastokeskus, Valtiokonttori, palvelun yritysaineisto).
Yritykset paikkakunnalla Jyväskylä
Alla oleva listaus näyttää osan yrityksistä, joiden käyntiosoitteen postitoimipaikka on Jyväskylä. Yrityslinkit käyttävät Y-tunnukseen perustuvaa URL-rakennetta.
Voit rajata ja järjestää listaa viimeisimpien saatavilla olevien talouslukujen perusteella.
| Yritys | Y-tunnus | Toimiala (NACE) | Liikevaihto | ROA | OVA | QR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 014-Kuljetus Oy | 0997967-3 | Maaliikenne ja putkijohtokuljetus (49) | 2,3 M€ | −5,4 % | 55,2 % | 1,2 |
| 10-CO2 Oy | 2104960-4 | Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta (52) | 10,0 t€ | −39,6 % | −79,6 % | 0,2 |
| 101 Trading Oy | 3195653-1 | Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi (70) | – | – | – | – |
| 1090 Fishing Mapp Oy | 2992708-8 | Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta (62) | – | – | – | – |
| 1203 Jutta Peltonen Oy | 2622571-8 | Vähittäiskauppa (47) | 2,3 M€ | 3,7 % | 6,2 % | 1,0 |
| 1510 Sirpa Lämsä Oy | 2774218-6 | Vähittäiskauppa (47) | 838 t€ | 4,2 % | 30,4 % | 0,8 |
| 1616 Mikko Truhponen Oy | 2870792-1 | Vähittäiskauppa (47) | 1,7 M€ | −0,5 % | −1,9 % | 1,1 |
| 1668 Jaana Leponiemi Oy | 2983816-5 | Maaliikenne ja putkijohtokuljetus (49) | – | −70,6 % | – | – |
| 1788 Laura Paananen Oy | 3232415-7 | Vähittäiskauppa (47) | 267 t€ | −22,6 % | 100,0 % | – |
| 27 Crags Oy | 2208432-1 | Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta (62) | 691 t€ | 2,3 % | 32,9 % | 3,1 |
| 2LM Corporate Oy | 3104911-4 | Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi (70) | 127 t€ | −18,2 % | 46,2 % | 1,0 |
| 360 Palvelut Oy | 2680248-2 | Kiinteistön- ja maisemanhoito (81) | 5,3 M€ | 9,8 % | 17,2 % | 0,6 |
| 3d arts´n magic Oy | 1620206-1 | Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta (73) | 120 t€ | −5,8 % | 51,2 % | 1,7 |
| 3D Formtech Oy | 2609118-2 | Muu valmistus (32) | 3,6 M€ | 8,9 % | 42,6 % | 0,7 |
| 3J Partners Oy | 2187095-3 | Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi (70) | 1,3 M€ | 14,6 % | 85,6 % | 6,8 |
| 3seven invest Oy | 3118125-4 | Kiinteistöalan toiminta (68) | 13,0 t€ | −8,6 % | 17,1 % | 0,0 |
| 4K Capital Oy | 0591700-2 | Vähittäiskauppa (47) | 246 t€ | 7,6 % | 5,8 % | −0,0 |
| 4M Suomi Oy | 1488065-1 | Vähittäiskauppa (47) | 1,1 M€ | 2,9 % | 43,1 % | 1,2 |
| 4Rent Oy | 2710708-6 | Työllistämistoiminta (78) | 642 t€ | 0,9 % | 2,7 % | 1,1 |
| 4s-Palvelut | 3329586-1 | Kiinteistön- ja maisemanhoito (81) | 15,0 t€ | 9,1 % | 77,8 % | 4,5 |
| 4ST Invest Oy | 3191859-4 | Kiinteistöalan toiminta (68) | – | – | – | – |
| 4X Profit Seas Oy | 2496593-1 | Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta (64) | – | – | – | – |
| A & E Invest Oy | 2424049-8 | Vuokraus- ja leasingtoiminta (77) | – | −14,0 % | 100,0 % | – |
| A & O Liikeneuvonta Oy | 0693856-9 | Hallinto- ja tukipalvelut liike-elämälle (82) | 236 t€ | – | 81,5 % | 0,9 |
| A & O Resources.fi Oy | 2613386-4 | Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta (73) | 28,0 t€ | 7,4 % | 56,3 % | 2,3 |
| A & S Alila Oy | 0748865-1 | Ravitsemistoiminta (56) | – | – | – | – |
| A Fredrikson Research & Consulting Oy | 2658585-2 | Tieteellinen tutkimus ja kehittäminen (72) | – | −2,0 % | – | – |
| A Purku Oy | 3097359-1 | Erikoistunut rakennustoiminta (43) | 1,4 M€ | 9,9 % | 45,8 % | 1,4 |
| A Sukitus Oy | 2924431-6 | Viemäri- ja jätevesihuolto (37) | 1,6 M€ | −1,5 % | 43,3 % | 1,3 |
| A Sähköistys Oy | 2965793-8 | Erikoistunut rakennustoiminta (43) | 668 t€ | 9,9 % | 34,9 % | 1,4 |
| A-Pipe Talotekniikka Oy | 2732933-2 | Erikoistunut rakennustoiminta (43) | 6,2 M€ | −1,5 % | 7,9 % | 0,9 |
| A-Sammutinhuolto Oy | 0745311-7 | Vähittäiskauppa (47) | 326 t€ | 25,4 % | 80,4 % | 4,2 |
| A-Tiimi Henkilöstöpalvelut | 3276399-3 | Työllistämistoiminta (78) | – | – | – | – |
| A-Y Autopesula Oy | 3264257-7 | Henkilökohtaiset palvelut (96) | 263 t€ | −61,1 % | −86,7 % | −0,0 |
| A. Määränen Oy | 2493974-1 | Maaliikenne ja putkijohtokuljetus (49) | 2,5 M€ | 15,6 % | 22,6 % | 1,0 |
| A&H International Oy | 2061485-1 | Ravitsemistoiminta (56) | 1,3 M€ | 9,1 % | 25,6 % | 0,1 |
| A&T Electric Oy | 3397003-8 | Erikoistunut rakennustoiminta (43) | 312 t€ | 27,4 % | 53,1 % | 2,0 |
| A&T-Creation Oy | 2310741-7 | Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta (74) | – | – | 50,0 % | – |
| A2-asunnot oy | 3233570-2 | Kiinteistöalan toiminta (68) | 39,0 t€ | 5,8 % | 6,6 % | – |
| A2-isännöinti Oy | 3142343-6 | Kiinteistöalan toiminta (68) | – | – | – | – |
| A4 Tulosta Oy | 2678614-4 | Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta (62) | 904 t€ | 16,8 % | 70,1 % | 3,0 |
| AA Muutto Oy | 3332957-4 | Maaliikenne ja putkijohtokuljetus (49) | 130 t€ | 36,5 % | 49,5 % | 1,2 |
| AaKoo Rakennus Oy | 3365846-6 | Kiinteistöalan toiminta (68) | 573 t€ | 17,5 % | 14,0 % | 1,1 |
| Aallon Jyväskylä Oy | 1102451-8 | Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut (69) | 5,9 M€ | 36,1 % | 5,6 % | 0,9 |
| Aallon Taksit Oy | 0943959-7 | Maaliikenne ja putkijohtokuljetus (49) | 185 t€ | 9,8 % | 1,3 % | 0,3 |
| Aalman Oy | 1958522-1 | Erikoistunut rakennustoiminta (43) | 2,6 M€ | −8,2 % | 0,4 % | 0,4 |
| Aalpro Oy | 0789222-4 | Erikoistunut rakennustoiminta (43) | 41,0 t€ | 3,6 % | 61,4 % | 6,4 |
| Aalto Asunnot Oy | 2386038-8 | Kiinteistöalan toiminta (68) | – | −2,6 % | 100,0 % | – |
| Aalto Patrick Konsultointi Oy | 0755219-0 | Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut (69) | – | – | 100,0 % | – |
| Aalto2-museokeskus Oy | 3261400-7 | Järjestöjen toiminta (94) | 725 t€ | −35,4 % | −76,2 % | 0,2 |
| Aape Oy | 2029637-1 | Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta (74) | 23,0 t€ | 4,0 % | 24,5 % | – |
| AaPee-Auto Oy | 3244552-2 | Tietokoneiden, henkilökohtaisten ja taloustavaroiden sekä moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus ja huolto (95) | 296 t€ | 3,6 % | 24,1 % | 0,4 |
| Aarinko Oy | 3142834-1 | Talonrakentaminen (41) | – | −11,6 % | −34,1 % | 0,3 |
| Aaris Oy | 1849603-2 | Maaliikenne ja putkijohtokuljetus (49) | – | 3,8 % | 46,9 % | 1,5 |
| AariTalot Oy | 2798854-9 | Talonrakentaminen (41) | – | – | – | – |
| Aarnikotka tutkimus Oy | 3327374-2 | Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi (70) | 175 t€ | 8,8 % | 98,3 % | 27,3 |
| Aarnion Sähkö Oy | 0837516-5 | Erikoistunut rakennustoiminta (43) | 3,9 M€ | 8,6 % | 79,4 % | 4,5 |
| Aaro630 Oy | 3271774-3 | Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen (18) | 56,0 t€ | 71,4 % | 74,4 % | 3,8 |
| Aava & Bang Oy | 1963884-8 | Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta (73) | 5,2 M€ | 16,3 % | 55,6 % | 1,8 |
| Aavakari Oy | 2242538-4 | Erikoistunut rakennustoiminta (43) | 73,0 t€ | −7,7 % | 11,9 % | 0,4 |
| Abalanced Oy | 2361234-1 | Terveyspalvelut (86) | 169 t€ | – | 37,5 % | 1,6 |
| ABC Autovuokraamo Oy | 1564519-4 | Vuokraus- ja leasingtoiminta (77) | 40,0 t€ | −35,6 % | 7,1 % | 0,7 |
| Absolute Management Finland Oy | 3288683-8 | Vähittäiskauppa (47) | 68,0 t€ | −30,1 % | −7,4 % | 0,3 |
| AC Air Art Oy | 1001647-9 | Kustannustoiminta (58) | – | – | 66,7 % | 0,5 |
| AC-Tieto Oy | 0760449-9 | Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta (62) | – | −13,3 % | 100,0 % | – |
| Acoreworks Oy | 2124902-4 | Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi (70) | 96,0 t€ | 6,3 % | 30,0 % | 1,2 |
| Actus Advisors Oy | 1091465-8 | Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi (70) | 136 t€ | 12,9 % | 96,8 % | 31,8 |
| Acutix Oy | 1541789-6 | Terveyspalvelut (86) | 67,0 t€ | 17,8 % | 99,5 % | 49,0 |
| Ada & Alex oy | 2008665-7 | Majoitustoiminta (55) | 25,0 t€ | −89,9 % | −15,8 % | 0,8 |
| Adafy Oy | 2480016-8 | Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta (62) | 2,1 M€ | 0,1 % | 45,9 % | 1,8 |
| ADAXEL FINLAND OY | 2887200-3 | Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi (70) | 242 t€ | 45,7 % | 88,5 % | 8,0 |
| Adbox Oy | 1001002-6 | Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta (74) | – | – | −34,8 % | – |
| Adbox Tuotteet Oy | 1096651-1 | Painaminen ja tallenteiden jäljentäminen (18) | – | – | −1,0 % | – |
| ADCC Europe Ltd Oy | 2878150-7 | Tukkukauppa (46) | – | – | 75,0 % | 3,0 |
| Add Inspiration Oy | 3151893-7 | Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta (62) | – | 100,0 % | 100,0 % | – |
| Adena Travels Oy | 3422166-1 | Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta (79) | – | – | 90,9 % | 11,0 |
| Ades Oy | 2701710-1 | Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi (71) | 164 t€ | 28,4 % | 92,5 % | 7,3 |
| Adiban Hammas Oy | 3404750-1 | Terveyspalvelut (86) | 36,0 t€ | 100,0 % | 77,8 % | 4,5 |
| Adion Oy | 2469681-5 | Kiinteistöalan toiminta (68) | 139 t€ | 14,4 % | 88,5 % | 0,2 |
| Admicom Finland Oy | 1878875-6 | Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi (70) | 27,5 M€ | 40,3 % | 83,7 % | 1,9 |
| Admicom Oyj | 2800085-4 | Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi (70) | 4,8 M€ | 5,9 % | 81,3 % | 1,8 |
| Admirari Oy | 3459164-6 | Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet (90) | 8,0 t€ | 87,5 % | 87,5 % | 8,0 |
| Admitilit Oy | 2471248-3 | Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut (69) | – | 20,2 % | 99,0 % | 42,4 |
| Advectus Nordics Oy | 3170484-4 | Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta (62) | 1,2 M€ | 5,2 % | 0,8 % | 0,4 |
| Advectus Solutions EMEA Oy | 3413537-6 | Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta (62) | – | – | – | – |
| Advisiq Oy | 3415441-1 | Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi (70) | – | – | – | – |
| Advokatum Oy | 2333622-8 | Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi (70) | – | 17,3 % | 90,1 % | 47,0 |
| AE Engineering Oy | 2481959-8 | Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi (71) | – | −2,0 % | – | 1,0 |
| Aeronaut Lento Oy | 2089097-9 | Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta (79) | – | – | −80,0 % | – |
| AESSEAL Finland Oy | 1908943-9 | Muualla luokittelematon koneiden ja laitteiden valmistus (28) | 1,7 M€ | 6,8 % | 77,6 % | 2,6 |
| Affor Oy | 2874642-9 | Koulutus (85) | – | – | 100,0 % | – |
| AFM-Forest Oy | 0935476-1 | Tukkukauppa (46) | 4,2 M€ | 4,0 % | 63,7 % | 0,3 |
| Agalma Films Osk | 2542681-7 | Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen (59) | 249 t€ | −24,1 % | −50,0 % | 0,4 |
| Agmen Oy | 3016725-8 | Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut (80) | 147 t€ | −36,8 % | 21,4 % | 1,3 |
| Agriborealis osk | 2679422-4 | Tieteellinen tutkimus ja kehittäminen (72) | 2,0 t€ | 38,4 % | 53,8 % | 2,0 |
| AH Pirssit Oy | 3493698-2 | Maaliikenne ja putkijohtokuljetus (49) | 92,0 t€ | 32,4 % | 22,9 % | 0,8 |
| AH-Suunnittelu Oy | 1974456-0 | Vähittäiskauppa (47) | 90,0 t€ | −3,8 % | 87,5 % | 8,0 |
| AH-Taksi Oy | 3012142-8 | Maaliikenne ja putkijohtokuljetus (49) | 120 t€ | 32,4 % | 44,1 % | 0,9 |
| Ahdian Hammas Oy | 3404753-6 | Terveyspalvelut (86) | 8,0 t€ | – | 100,0 % | – |
| AHJ GROUP OY | 2586614-2 | Kiinteistöalan toiminta (68) | 2,0 t€ | 72,1 % | 87,9 % | 8,2 |
Hakuehdoilla ei löytynyt yrityksiä tältä listalta.