Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

4s-Palvelut

Y-tunnus 3329586-1 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2022

4s-Palvelut (Y-tunnus: 3329586-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (28,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 6,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,1 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 77,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
15,0 kEUR
-28,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,67 %
-12,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-6,00 kEUR
+25,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,50
+2,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Visakoivunkuja 15 C 18, Jyväskylä 40520
Verkkosivu
4spalvelut.fi/
Perustettu
5.12.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Visakoivunkuja 15 C 18, Jyväskylä 40520
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

4s-Palvelut · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto14,021,015,0 28,6%
Bruttokate15,021,012,0 42,9%
Liiketulos (EBIT)2,004,001,00 75,0%
Nettotulos2,003,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä2,006,005,00 16,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6,0013,09,00 30,8%
Nettovelka-1,00-8,00-6,00 25,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,3 %19,0 %6,67 % 64,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,3 %42,1 %9,09 % 78,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %75,0 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)66,7 %80,0 %14,3 % 82,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,003,810,432 88,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste40,0 %50,0 %77,8 % 55,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-50,0 %- 133 %- 120 % 9,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %14,3 %-9,52 %-26,7 % 180,5%
Maksuvalmius
Quick ratio2,002,174,50 107,4%
Current ratio2,002,174,50 107,4%
Rahat ja rahavarat1,008,008,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)52,134,80 100,0%
Nettokäyttöpääoma %21,4 %33,3 %46,7 % 40,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.