Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hyvinkään Liikuntakeskus Oy

Y-tunnus 3358894-7 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus Perustettu 2023

Hyvinkään Liikuntakeskus Oy (Y-tunnus: 3358894-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hyvinkää. Yritys toimii toimialalla 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (0,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 9,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 39,5 % ja ROE 48,2 %. Omavaraisuusaste oli 64,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
365 kEUR
+0,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
9,32 %
-3,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-51,0 kEUR
-27,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,53
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sillankorvankatu 48, Hyvinkää 05810
Henkilöstö
8 (2025)
Perustettu
14.4.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus
Sijainti
Sillankorvankatu 48, Hyvinkää 05810
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hyvinkään Liikuntakeskus Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto200364365 0,3%
Bruttokate177312294 5,8%
Liiketulos (EBIT)-16,047,034,0 27,7%
Nettotulos-16,041,027,0 34,1%
Oma pääoma yhteensä14,055,057,0 3,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)53,083,089,0 7,2%
Nettovelka-18,0-40,0-51,0 27,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-8,00 %12,9 %9,32 % 27,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-30,2 %69,1 %39,5 % 42,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 114 %119 %48,2 % 59,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 114 %136 %60,7 % 55,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-16,039,721,8 45,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste26,4 %66,3 %64,0 % 3,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 129 %-72,7 %-89,5 % 23,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %10,5 %-3,30 %-5,21 % 57,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,102,642,53 4,2%
Current ratio1,102,642,53 4,2%
Rahat ja rahavarat18,040,051,0 27,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)38,330,129,0 3,7%
Nettokäyttöpääoma %2,00 %12,6 %13,4 % 6,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.