Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Viherkehä Oy

Y-tunnus 2579288-4 81.30 Maisemanhoitopalvelut Perustettu 2013

Viherkehä Oy (Y-tunnus: 2579288-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Söderkulla. Yritys toimii toimialalla 81.30 Maisemanhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,5 mEUR (25,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 16,8 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,6 % ja ROE -2,1 %. Omavaraisuusaste oli 82,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 12,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 506 kEUR
+25,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
16,8 %
-0,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
1 449 kEUR
+10,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,59
-1,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Solåkerintie 62, Söderkulla 01150
Verkkosivu
www.viherkeha.fi
Henkilöstö
18 (2025)
Perustettu
24.10.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.30 Maisemanhoitopalvelut
Sijainti
Solåkerintie 62, Söderkulla 01150
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Viherkehä Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 7801 6541 3771 2021 506 25,3%
Bruttokate1 0729268388551 053 23,2%
Liiketulos (EBIT)350243156208253 21,6%
Nettotulos2807,004,00-4,00-1,00 75,0%
Oma pääoma yhteensä94148,052,048,047,0 2,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 0101 2741 2351 4481 618 11,7%
Nettovelka-16,01 043-69,01 3171 449 10,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)19,7 %14,7 %11,3 %17,3 %16,8 % 2,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)35,0 %21,4 %12,4 %15,5 %16,6 % 7,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)33,7 %1,42 %8,00 %-8,00 %-2,11 % 73,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)43,1 %23,1 %13,4 %16,5 %17,8 % 7,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)21281,142,798,5124 25,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste93,1 %78,6 %87,7 %85,8 %82,5 % 3,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-1,70 %2 173 %- 133 %2 744 %3 083 % 12,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %3,03 %69,0 %0,581 %116 %104 % 10,3%
Maksuvalmius
Quick ratio13,84,577,876,905,59 19,0%
Current ratio13,94,577,876,905,59 19,0%
Rahat ja rahavarat16,086,01 17400-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3,9010,83,9800-
Nettokäyttöpääoma %50,7 %58,9 %75,8 %101 %86,3 % 14,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.