Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Remark Oy

Y-tunnus 3408545-2 81.30 Maisemanhoitopalvelut Perustettu 2023

Remark Oy (Y-tunnus: 3408545-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 81.30 Maisemanhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (32,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 20,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 56,1 % ja ROE 83,2 %. Omavaraisuusaste oli 54,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
264 kEUR
+32,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,8 %
+0,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-40,0 kEUR
-14,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,17
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vanha Porvoontie 271 B, Vantaa 01260
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
27.11.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.30 Maisemanhoitopalvelut
Sijainti
Vanha Porvoontie 271 B, Vantaa 01260
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Remark Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto200264 32,0%
Bruttokate163226 38,7%
Liiketulos (EBIT)40,055,0 37,5%
Nettotulos31,042,0 35,5%
Oma pääoma yhteensä31,070,0 125,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)69,0127 84,1%
Nettovelka-35,0-40,0 14,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)20,0 %20,8 % 4,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)58,0 %56,1 % 3,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %83,2 % 16,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)80,0 %79,1 % 1,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)31,638,8 22,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste46,3 %54,7 % 18,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 113 %-57,1 % 49,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-8,00 %-0,758 % 90,5%
Maksuvalmius
Quick ratio1,902,17 14,2%
Current ratio1,902,17 14,2%
Rahat ja rahavarat52,060,0 15,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)5,4759,5 987,8%
Nettokäyttöpääoma %13,0 %21,2 % 63,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.