Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

VitaDays Oy

Y-tunnus 2280382-4 87.10 Sosiaalihuollon laitospalvelut Perustettu 2009

VitaDays Oy (Y-tunnus: 2280382-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kinkomaa. Yritys toimii toimialalla 87.10 Sosiaalihuollon laitospalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,4 mEUR (8,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 5,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 23,9 % ja ROE 26,9 %. Omavaraisuusaste oli 42,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 434 kEUR
-8,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,79 %
+4,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
45,0 kEUR
+800 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,54
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Parantolantie 24, Kinkomaa 40930
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
32 (2025)
Perustettu
7.8.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.10 Sosiaalihuollon laitospalvelut
Sijainti
Parantolantie 24, Kinkomaa 40930
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

VitaDays Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9851 0661 2681 5651 434 8,4%
Bruttokate8289529631 2491 299 4,0%
Liiketulos (EBIT)- 139-45,0-45,024,083,0 245,8%
Nettotulos-1,000-2,0024,037,0 54,2%
Oma pääoma yhteensä97,097,095,0119156 31,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)289275275325370 13,8%
Nettovelka29,02,001,005,0045,0 800,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-14,1 %-4,22 %-3,55 %1,53 %5,79 % 278,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-50,6 %-16,0 %-16,4 %8,33 %23,9 % 186,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)-1,03 %0 %-2,08 %22,4 %26,9 % 20,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 125 %-40,4 %-46,2 %22,7 %51,2 % 125,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 148-56,9-54,414,971,3 378,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste33,4 %35,1 %34,7 %36,5 %42,2 % 15,6%
Nettovelkaantumisaste (%)29,9 %2,06 %1,05 %4,20 %28,8 % 585,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %19,6 %16,8 %14,1 %13,2 %14,9 % 12,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,201,231,281,371,54 12,4%
Current ratio1,201,231,281,371,54 12,4%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)31,529,428,231,023,2 25,2%
Nettokäyttöpääoma %3,96 %3,94 %4,02 %4,86 %8,02 % 65,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.