Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rehabia Perniö Oy

Y-tunnus 2185639-3 87.20 Mielenterveys- ja päihdekuntoutujien sekä kehitysvammaisten asumis- ja laitospalvelut Perustettu 2008

Rehabia Perniö Oy (Y-tunnus: 2185639-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ylönkylä. Yritys toimii toimialalla 87.20 Mielenterveys- ja päihdekuntoutujien sekä kehitysvammaisten asumis- ja laitospalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 3,0 mEUR (6,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 20,5 % (EBIT 0,6 mEUR) ja nettotulos 0,5 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 49,1 % ja ROE 59,1 %. Omavaraisuusaste oli 62,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2 980 kEUR
+6,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,5 %
+3,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
331 kEUR
-59,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,58
+1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Germundsvidjantie 181, Ylönkylä 25610
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
40 (2025)
Perustettu
26.3.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.20 Mielenterveys- ja päihdekuntoutujien sekä kehitysvammaisten asumis- ja laitospalvelut
Sijainti
Germundsvidjantie 181, Ylönkylä 25610
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rehabia Perniö Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2 3622 5422 6242 7942 980 6,7%
Bruttokate2 1422 3112 3972 5812 780 7,7%
Liiketulos (EBIT)296348315476612 28,6%
Nettotulos1,001,00-4,002,00488 24300,0%
Oma pääoma yhteensä-13,0-11,0-16,0-13,0474 3746,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)9131 0361 0271 1781 300 10,4%
Nettovelka624681646814331 59,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,5 %13,7 %12,0 %17,0 %20,5 % 20,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)31,5 %35,3 %30,2 %42,6 %49,1 % 15,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)0,108 %0,103 %-0,388 %0,181 %59,1 % 32551,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)45,9 %53,0 %47,4 %65,1 %75,5 % 16,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)234290251416412 1,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste35,1 %31,1 %31,0 %27,2 %62,2 % 128,7%
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %10 000 %10 000 %10 000 %69,8 % 99,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %39,0 %41,1 %39,6 %42,6 %27,6 % 35,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,491,401,411,352,58 91,1%
Current ratio1,491,401,411,352,58 91,1%
Rahat ja rahavarat7,003,002,001,003,00 200,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)40,239,144,046,833,8 27,8%
Nettokäyttöpääoma %12,2 %11,3 %11,2 %10,6 %26,1 % 146,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.