Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

P-Syketalo Pensionaatti Oy

Y-tunnus 2140156-7 87.20 Mielenterveys- ja päihdekuntoutujien sekä kehitysvammaisten asumis- ja laitospalvelut Perustettu 2007

P-Syketalo Pensionaatti Oy (Y-tunnus: 2140156-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 87.20 Mielenterveys- ja päihdekuntoutujien sekä kehitysvammaisten asumis- ja laitospalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,0 mEUR (178,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 10,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,9 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 61,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 007 kEUR
+179 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
10,1 %
+8,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
101 kEUR
+2425 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,45
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mannerheimintie 164, Helsinki 00300
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
14 (2025)
Perustettu
4.9.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.20 Mielenterveys- ja päihdekuntoutujien sekä kehitysvammaisten asumis- ja laitospalvelut
Sijainti
Mannerheimintie 164, Helsinki 00300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

P-Syketalo Pensionaatti Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8718721 0223611 007 178,9%
Bruttokate793795948343941 174,3%
Liiketulos (EBIT)7,00- 10528,05,00102 1940,0%
Nettotulos4,00- 12121,05,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä419298319330331 0,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)483425434486539 10,9%
Nettovelka- 107-50,0-22,04,00101 2425,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,804 %-12,0 %2,74 %1,39 %10,1 % 626,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,46 %-23,1 %6,52 %1,30 %19,9 % 1430,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)0,959 %-33,8 %6,81 %1,54 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)1,67 %-29,2 %9,06 %1,83 %26,6 % 1353,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-26,5- 1393,97-20,775,1 462,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste86,9 %70,1 %73,7 %68,2 %61,4 % 10,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-25,5 %-16,8 %-6,90 %1,21 %30,5 % 2420,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-5,05 %8,83 %9,00 %42,7 %20,7 % 51,5%
Maksuvalmius
Quick ratio7,083,203,683,062,45 19,9%
Current ratio7,083,203,683,062,45 19,9%
Rahat ja rahavarat10750,022,000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)41,528,934,687,027,9 67,9%
Nettokäyttöpääoma %44,0 %32,1 %29,8 %87,8 %29,9 % 65,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.