Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tuuliharjun Hoiva Oy

Y-tunnus 2071489-5 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut Perustettu 2006

Tuuliharjun Hoiva Oy (Y-tunnus: 2071489-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,9 mEUR (7,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 17,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 32,2 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 49,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
855 kEUR
-7,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
17,3 %
-4,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
147 kEUR
+45,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,85
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mannerheimintie 164, Helsinki 00300
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
18 (2025)
Perustettu
30.9.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut
Sijainti
Mannerheimintie 164, Helsinki 00300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tuuliharjun Hoiva Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto580634802920855 7,1%
Bruttokate554600747867791 8,8%
Liiketulos (EBIT)27,0- 212107204148 27,5%
Nettotulos21,0- 2401061060 100,0%
Oma pääoma yhteensä28825,0130237237 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)517104225439481 9,6%
Nettovelka-43,01,003,00101147 45,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,66 %-33,4 %13,3 %22,2 %17,3 % 22,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,25 %-68,3 %65,0 %61,4 %32,2 % 47,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)7,27 %- 153 %137 %57,8 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)9,33 %- 135 %135 %86,6 %41,1 % 52,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-5,63- 239105191116 39,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste55,8 %23,8 %58,0 %53,9 %49,3 % 8,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-14,9 %4,00 %2,31 %42,6 %62,0 % 45,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %31,9 %12,6 %11,7 %22,1 %28,5 % 29,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4251,192,012,001,85 7,5%
Current ratio0,4251,192,012,001,85 7,5%
Rahat ja rahavarat43,00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)30,831,127,330,226,5 12,3%
Nettokäyttöpääoma %-22,6 %2,37 %11,8 %22,2 %24,2 % 9,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.