Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hoitokoti Niittykukka Oy

Y-tunnus 2217554-9 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut Perustettu 2008

Hoitokoti Niittykukka Oy (Y-tunnus: 2217554-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Koski Tl. Yritys toimii toimialalla 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,1 mEUR (1,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 13,2 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 24,3 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 49,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 072 kEUR
-1,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,2 %
-1,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
142 kEUR
-13,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,87
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Niittyläntie 2, Koski Tl 31500
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
18 (2025)
Perustettu
1.9.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut
Sijainti
Niittyläntie 2, Koski Tl 31500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hoitokoti Niittykukka Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8018941 0761 0931 072 1,9%
Bruttokate6958079771 000976 2,4%
Liiketulos (EBIT)21,071,0179159142 10,7%
Nettotulos12,0001,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä284285285286285 0,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)402481608592577 2,5%
Nettovelka10,072,0183164142 13,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,62 %7,94 %16,6 %14,5 %13,2 % 9,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,58 %16,1 %32,9 %26,7 %24,3 % 9,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)4,32 %0 %0 %0,350 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,75 %21,9 %43,6 %35,1 %32,6 % 7,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-5,0243,214511599,4 13,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste70,6 %59,0 %46,7 %48,0 %49,3 % 2,7%
Nettovelkaantumisaste (%)3,52 %25,3 %64,2 %57,3 %49,8 % 13,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %14,7 %22,1 %30,2 %28,4 %27,3 % 3,9%
Maksuvalmius
Quick ratio3,202,251,761,801,87 3,9%
Current ratio3,202,251,761,801,87 3,9%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)32,832,354,680,830,0 62,9%
Nettokäyttöpääoma %32,5 %27,7 %22,9 %22,7 %23,7 % 4,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.