Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

PEN-Urakointi Oy

Y-tunnus 1947821-5 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2005

PEN-Urakointi Oy (Y-tunnus: 1947821-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vihti. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 68,6 % ja ROE 195,8 %. Omavaraisuusaste oli -46,7 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 24,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
20,0 kEUR
-66,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
24,0
+21,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kirkkosillantie 158, Vihti 03400
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
10.2.2005
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Kirkkosillantie 158, Vihti 03400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

PEN-Urakointi Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto29,01,00000-
Bruttokate21,01,0014,0052,0-
Liiketulos (EBIT)-6,00-13,011,0-1,0047,0 4800,0%
Nettotulos-6,00-13,011,0-1,0047,0 4800,0%
Oma pääoma yhteensä-65,0-79,0-68,0-68,0-21,0 69,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)58,044,025,024,024,0 0,0%
Nettovelka85,089,059,060,020,0 66,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-20,7 %-1 300 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-4,86 %-10,6 %10,2 %-1,08 %68,6 % 6451,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)-9,76 %-25,5 %31,9 %-4,08 %196 % 4903,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-5,26 %-11,4 %11,1 %-1,18 %73,4 % 6320,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-11,2-17,67,69-2,5145,5 1912,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-52,8 %-64,2 %-73,9 %-73,9 %-46,7 % 36,8%
Nettovelkaantumisaste (%)8 500 %8 900 %5 900 %6 000 %2 000 % 66,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %324 %9 800 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio3,442,783,133,0024,0 700,0%
Current ratio3,442,783,133,0024,0 700,0%
Rahat ja rahavarat29,025,025,024,024,0 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %75,9 %1 600 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.