Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

KiPa Kujala Oy

Y-tunnus 2718131-5 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2015

KiPa Kujala Oy (Y-tunnus: 2718131-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kemijärvi. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,9 mEUR (3,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,6 % ja ROE 68,2 %. Omavaraisuusaste oli 21,6 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,6), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
877 kEUR
+3,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,33 %
+0,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-84,0 kEUR
+8,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,598
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vapaudenkatu 10-12 L 3, Kemijärvi 98100
Henkilöstö
18 (2025)
Perustettu
12.10.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Vapaudenkatu 10-12 L 3, Kemijärvi 98100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

KiPa Kujala Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto689701786850877 3,2%
Bruttokate652665749808832 3,0%
Liiketulos (EBIT)55,029,031,034,038,0 11,8%
Nettotulos42,022,024,026,030,0 15,4%
Oma pääoma yhteensä70,057,045,036,052,0 44,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)262249254249239 4,0%
Nettovelka-78,0-73,0-91,0-92,0-84,0 8,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,98 %4,14 %3,94 %4,00 %4,33 % 8,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,0 %11,4 %12,3 %13,5 %15,6 % 15,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)62,7 %34,6 %47,1 %64,2 %68,2 % 6,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)73,8 %47,5 %62,0 %84,0 %88,4 % 5,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)35,615,919,422,527,4 21,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste26,4 %22,7 %17,7 %14,5 %21,6 % 49,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 111 %- 128 %- 202 %- 256 %- 162 % 36,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %17,0 %17,3 %15,0 %14,2 %12,0 % 15,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7180,5890,6190,5630,598 6,2%
Current ratio0,7180,5890,6190,5630,598 6,2%
Rahat ja rahavarat78,073,091,092,084,0 8,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)12,28,337,436,449,57 48,6%
Nettokäyttöpääoma %-5,81 %-10,3 %-9,41 %-10,2 %-8,67 % 15,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.