Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Louhelan Huolto Oy

Y-tunnus 0197014-8 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 1973

Louhelan Huolto Oy (Y-tunnus: 0197014-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (9,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,9 % ja ROE 4,2 %. Omavaraisuusaste oli 94,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
632 kEUR
+9,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,07 %
+22,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 357 kEUR
-22,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,75
+1,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Haltiantie 10, Vantaa 01600
Verkkosivu
www.louhelanhuolto.fi
Henkilöstö
8 (2025)
Perustettu
1.7.1973
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Haltiantie 10, Vantaa 01600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Louhelan Huolto Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto756525571579632 9,2%
Bruttokate3 712488512523562 7,5%
Liiketulos (EBIT)1 685-38,0-62,0-81,051,0 163,0%
Nettotulos1 356-41,0-57,0-75,054,0 172,0%
Oma pääoma yhteensä1 4351 3951 3381 2631 317 4,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 0501 4841 4291 3491 392 3,2%
Nettovelka-1 684- 351- 343- 291- 357 22,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)223 %-7,24 %-10,9 %-14,0 %8,07 % 157,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)150 %-2,09 %-3,91 %-5,40 %3,94 % 173,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)181 %-2,90 %-4,17 %-5,77 %4,19 % 172,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)221 %-2,61 %-4,17 %-5,77 %4,19 % 172,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1 352- 174- 194- 208-68,5 67,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste70,0 %93,9 %93,6 %93,6 %94,5 % 1,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 117 %-25,2 %-25,6 %-23,0 %-27,1 % 17,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 142 %-49,7 %-44,0 %-35,2 %-44,3 % 25,9%
Maksuvalmius
Quick ratio2,884,223,843,444,75 38,1%
Current ratio2,884,223,843,444,75 38,1%
Rahat ja rahavarat1 684351343291357 22,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)9,6616,76,395,044,62 8,3%
Nettokäyttöpääoma %153 %55,2 %45,7 %36,6 %45,7 % 24,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.