Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

IF-Pharma Oy

Y-tunnus 1071264-2 47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa Perustettu 1996

IF-Pharma Oy (Y-tunnus: 1071264-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,0 mEUR (9,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 30,5 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 87,4 % ja ROE 83,0 %. Omavaraisuusaste oli 82,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 013 kEUR
+9,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
30,5 %
+1,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-44,0 kEUR
+43,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,57
-1,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Itämerenkatu 21, Helsinki 00180
Verkkosivu
www.zaza.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
5.12.1996
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.74 Lääkinnällisten ja ortopedisten tuotteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Itämerenkatu 21, Helsinki 00180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

IF-Pharma Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto02569569231 013 9,8%
Bruttokate0169564573647 12,9%
Liiketulos (EBIT)-1,0080,0247268309 15,3%
Nettotulos-1,0064,0198214247 15,4%
Oma pääoma yhteensä13,077,0276289306 5,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)14,0385388337370 9,8%
Nettovelka-13,083,0-75,0-78,0-44,0 43,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %31,3 %25,8 %29,0 %30,5 % 5,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-3,85 %40,1 %63,9 %73,9 %87,4 % 18,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)-4,35 %142 %112 %75,8 %83,0 % 9,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-4,17 %54,8 %81,8 %87,2 %104 % 19,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-4,1262,8172183220 20,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %20,1 %71,1 %85,8 %82,9 % 3,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %108 %-27,2 %-27,0 %-14,4 % 46,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %74,2 %-1,36 %-3,25 %1,88 % 157,8%
Maksuvalmius
Quick ratio00,8832,294,152,57 38,1%
Current ratio01,233,396,854,90 28,5%
Rahat ja rahavarat13,011712578,044,0 43,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %27,3 %28,0 %30,4 %24,3 % 20,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.