Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Everrealm Records Oy

Y-tunnus 3456721-6 90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen Perustettu 2024

Everrealm Records Oy (Y-tunnus: 3456721-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (127,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 67,2 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 106,1 % ja ROE 102,2 %. Omavaraisuusaste oli 83,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
387 kEUR
+128 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
67,2 %
-15,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 347 kEUR
-143 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,20
+1,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ruukinlahdentie 9 A 15, Helsinki 00200
Perustettu
13.6.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen
Sijainti
Ruukinlahdentie 9 A 15, Helsinki 00200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Everrealm Records Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto170387 127,6%
Bruttokate149314 110,7%
Liiketulos (EBIT)141260 84,4%
Nettotulos113206 82,3%
Oma pääoma yhteensä113290 156,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)143347 142,7%
Nettovelka- 143- 347 142,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)82,9 %67,2 % 18,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)98,6 %106 % 7,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %102 % 2,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)125 %129 % 3,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)113195 72,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste79,0 %83,8 % 6,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 127 %- 120 % 5,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-66,5 %-75,2 % 13,1%
Maksuvalmius
Quick ratio4,776,20 30,0%
Current ratio4,776,20 30,0%
Rahat ja rahavarat143347 142,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %40,0 %32,8 % 18,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.