Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Mahtisana Oy

Y-tunnus 3437148-3 90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen Perustettu 2024

Mahtisana Oy (Y-tunnus: 3437148-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (20,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 87,5 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 81,3 % ja ROE 75,0 %. Omavaraisuusaste oli 87,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
144 kEUR
+20,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
87,5 %
-1,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 203 kEUR
-89,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,81
+2,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kirstinkatu 2 C 47, Helsinki 00530
Perustettu
25.3.2024
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.11 Kirjallinen luominen ja säveltäminen
Sijainti
Kirstinkatu 2 C 47, Helsinki 00530
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Mahtisana Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto120144 20,0%
Bruttokate111139 25,2%
Liiketulos (EBIT)107126 17,8%
Nettotulos86,099,0 15,1%
Oma pääoma yhteensä86,0178 107,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)107203 89,7%
Nettovelka- 107- 203 89,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)89,2 %87,5 % 1,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)100 %81,3 % 18,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %75,0 % 25,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)124 %95,8 % 22,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)86,090,9 5,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste80,4 %87,3 % 8,6%
Nettovelkaantumisaste (%)- 124 %- 114 % 8,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-71,7 %- 123 % 71,5%
Maksuvalmius
Quick ratio5,107,81 53,1%
Current ratio5,107,81 53,1%
Rahat ja rahavarat107203 89,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %71,7 %123 % 71,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.