Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ruka Tech Oy

Y-tunnus 3403915-7 62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus Perustettu 2023

Ruka Tech Oy (Y-tunnus: 3403915-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (7,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 43,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 63,3 % ja ROE 57,1 %. Omavaraisuusaste oli 91,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 9,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
58,0 kEUR
+7,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
43,1 %
-18,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-34,0 kEUR
-25,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
9,75
+3,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Teollisuuskatu 34 A 17, Helsinki 00520
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
6.11.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Sijainti
Teollisuuskatu 34 A 17, Helsinki 00520
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ruka Tech Oy · 62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto54,058,0 7,4%
Bruttokate54,058,0 7,4%
Liiketulos (EBIT)33,025,0 24,2%
Nettotulos26,020,0 23,1%
Oma pääoma yhteensä26,044,0 69,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)31,048,0 54,8%
Nettovelka-27,0-34,0 25,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)61,1 %43,1 % 29,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)106 %63,3 % 40,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %57,1 % 42,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)127 %71,4 % 43,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)26,017,5 32,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste83,9 %91,7 % 9,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 104 %-77,3 % 25,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-40,7 %-51,7 % 27,0%
Maksuvalmius
Quick ratio6,209,75 57,3%
Current ratio6,209,75 57,3%
Rahat ja rahavarat27,034,0 25,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)27,025,2 6,7%
Nettokäyttöpääoma %48,1 %60,3 % 25,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.