Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Oivamedi Oy

Y-tunnus 3403543-9 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2023

Oivamedi Oy (Y-tunnus: 3403543-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (157,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 17,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 109,1 % ja ROE 92,7 %. Omavaraisuusaste oli 96,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 29,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
139 kEUR
+157 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
17,3 %
-8,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-28,0 kEUR
-155 % vs. 2024
Quick ratio 2025
29,0
+22,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koskitie 25 B 14, Oulu 90500
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.11.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Koskitie 25 B 14, Oulu 90500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Oivamedi Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto54,0139 157,4%
Bruttokate54,0139 157,4%
Liiketulos (EBIT)14,024,0 71,4%
Nettotulos11,019,0 72,7%
Oma pääoma yhteensä11,030,0 172,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)13,031,0 138,5%
Nettovelka-11,0-28,0 154,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,9 %17,3 % 33,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)108 %109 % 0,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %92,7 % 7,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)127 %117 % 7,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11,018,0 63,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste84,6 %96,8 % 14,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %-93,3 % 6,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-16,7 %-19,4 % 16,2%
Maksuvalmius
Quick ratio6,5029,0 346,2%
Current ratio6,5029,0 346,2%
Rahat ja rahavarat11,028,0 154,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00-
Nettokäyttöpääoma %20,4 %20,1 % 1,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.