Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Urocom Oy

Y-tunnus 3324562-9 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2022

Urocom Oy (Y-tunnus: 3324562-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Joensuu. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (8,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 75,2 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 48,8 % ja ROE 38,7 %. Omavaraisuusaste oli 99,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 117,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
133 kEUR
-8,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
75,2 %
-4,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 227 kEUR
-20,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
118
+109,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Taljapolku 4, Joensuu 80230
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.11.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Taljapolku 4, Joensuu 80230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Urocom Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto127146133 8,9%
Bruttokate127146133 8,9%
Liiketulos (EBIT)102116100 13,8%
Nettotulos82,094,078,0 17,0%
Oma pääoma yhteensä82,0169234 38,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)103194236 21,6%
Nettovelka-94,0- 188- 227 20,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)80,3 %79,5 %75,2 % 5,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)99,0 %80,1 %48,8 % 39,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %74,9 %38,7 % 48,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)123 %94,4 %52,1 % 44,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)82,084,663,6 24,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste80,4 %87,1 %99,2 % 13,9%
Nettovelkaantumisaste (%)- 115 %- 111 %-97,0 % 12,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-58,3 %- 112 %- 169 % 50,9%
Maksuvalmius
Quick ratio5,157,68118 1436,5%
Current ratio5,157,68118 1436,5%
Rahat ja rahavarat94,0188227 20,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)25,910,016,5 65,0%
Nettokäyttöpääoma %15,7 %7,53 %16,5 % 119,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.