Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Swisslog Oy

Y-tunnus 3395101-3 52.10 Varastointi Perustettu 2023

Swisslog Oy (Y-tunnus: 3395101-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 52.10 Varastointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 11,5 mEUR (17,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 2,9 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,3 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,3 % ja ROE 69,4 %. Omavaraisuusaste oli 15,4 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
11 452 kEUR
+17,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,89 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
589 kEUR
+1537 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,24
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Puistokatu 2 C, Jyväskylä 40100
Verkkosivu
www.swisslog.com
Henkilöstö
13 (2025)
Perustettu
6.10.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.10 Varastointi
Sijainti
Puistokatu 2 C, Jyväskylä 40100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Swisslog Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto9 75011 452 17,5%
Bruttokate4 6314 663 0,7%
Liiketulos (EBIT)283331 17,0%
Nettotulos275292 6,2%
Oma pääoma yhteensä275567 106,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 4263 700 52,5%
Nettovelka-41,0589 1536,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,90 %2,89 % 0,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)14,4 %11,3 % 21,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %69,4 % 30,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)72,6 %39,1 % 46,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)226241 6,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste12,7 %15,4 % 21,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-14,9 %104 % 798,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %19,5 %26,2 % 34,4%
Maksuvalmius
Quick ratio1,281,24 3,1%
Current ratio1,131,23 8,8%
Rahat ja rahavarat2480 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)14,98,41 43,6%
Nettokäyttöpääoma %2,81 %6,15 % 118,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.