Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kinni's Service Oy

Y-tunnus 3382608-7 30.31 Siviili-ilma- ja avaruusalusten ja niihin liittyvien koneiden valmistus Perustettu 2023

Kinni's Service Oy (Y-tunnus: 3382608-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulunsalo. Yritys toimii toimialalla 30.31 Siviili-ilma- ja avaruusalusten ja niihin liittyvien koneiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (50,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 11,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,0 % ja ROE 15,4 %. Omavaraisuusaste oli 66,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
27,0 kEUR
-50,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,1 %
-18,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+20,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,29
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pappilantie 5 A 2, Oulunsalo 90460
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.8.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
30 Muiden kulkuneuvojen valmistus
Päätoimiala
30.31 Siviili-ilma- ja avaruusalusten ja niihin liittyvien koneiden valmistus
Sijainti
Pappilantie 5 A 2, Oulunsalo 90460
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kinni's Service Oy · 30 Muiden kulkuneuvojen valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto55,027,0 50,9%
Bruttokate53,027,0 49,1%
Liiketulos (EBIT)16,03,00 81,3%
Nettotulos12,02,00 83,3%
Oma pääoma yhteensä12,014,0 16,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)22,021,0 4,5%
Nettovelka-10,0-8,00 20,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)29,1 %11,1 % 61,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)72,7 %14,0 % 80,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %15,4 % 84,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)123 %22,2 % 82,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)13,01,86 85,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste57,1 %66,7 % 16,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-83,3 %-57,1 % 31,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1,82 %-3,70 % 103,3%
Maksuvalmius
Quick ratio1,782,29 28,7%
Current ratio1,782,29 28,7%
Rahat ja rahavarat10,08,00 20,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)33,254,1 63,0%
Nettokäyttöpääoma %12,7 %33,3 % 162,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.