Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

antbrams ab

Y-tunnus 2710494-2 30.31 Siviili-ilma- ja avaruusalusten ja niihin liittyvien koneiden valmistus Perustettu 2015

antbrams ab (Y-tunnus: 2710494-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Mariehamn. Yritys toimii toimialalla 30.31 Siviili-ilma- ja avaruusalusten ja niihin liittyvien koneiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -20,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -1,8 % ja ROE -18,2 %. Omavaraisuusaste oli -86,2 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
5,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-20,0 %
+200,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka
-
Ei vertailuvuotta
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Styrmansgatan 5 A 2, Mariehamn 22100
Verkkosivu
www.antbrams.com
Perustettu
9.9.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
30 Muiden kulkuneuvojen valmistus
Päätoimiala
30.31 Siviili-ilma- ja avaruusalusten ja niihin liittyvien koneiden valmistus
Sijainti
Styrmansgatan 5 A 2, Mariehamn 22100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

antbrams ab · 30 Muiden kulkuneuvojen valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10,015,08,005,005,00 0,0%
Bruttokate10,015,08,005,005,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)-15,0-18,0-26,0-11,0-1,00 90,9%
Nettotulos-15,0-18,0-26,0-11,0-1,00 90,9%
Oma pääoma yhteensä5,00-13,0-39,0-51,0-50,0 2,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6,0010,03,004,007,00 75,0%
Nettovelka0-4,00000-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 150 %- 120 %- 325 %- 220 %-20,0 % 90,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)- 300 %- 124 %-80,0 %-22,7 %-1,79 % 92,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 375 %- 240 %- 400 %- 314 %-18,2 % 94,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 500 %-1 200 %1 733 %1 100 %200 % 81,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-15,3-18,5-24,8-7,313,82 152,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste71,4 %-54,2 %-88,6 %-92,7 %-86,2 % 7,0%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %- 400 %0 %0 %0 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %20,0 %133 %550 %1 100 %1 160 % 5,5%
Maksuvalmius
Quick ratio00,167000-
Current ratio00,167000-
Rahat ja rahavarat04,00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-20,0 %- 133 %- 550 %-1 100 %-1 160 % 5,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.