Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ode To Light Oy

Y-tunnus 3364591-3 90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta Perustettu 2023

Ode To Light Oy (Y-tunnus: 3364591-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (17,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 7,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,8 % ja ROE 18,6 %. Omavaraisuusaste oli 82,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
197 kEUR
-17,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,11 %
-16,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-22,0 kEUR
+52,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,77
-0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Läntinen Brahenkatu 8 A 8, Helsinki 00510
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
12.5.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.39 Muu taidetta ja esittäviä taiteita palveleva toiminta
Sijainti
Läntinen Brahenkatu 8 A 8, Helsinki 00510
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ode To Light Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto118240197 17,9%
Bruttokate109190152 20,0%
Liiketulos (EBIT)14,056,014,0 75,0%
Nettotulos11,045,011,0 75,6%
Oma pääoma yhteensä11,056,062,0 10,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)28,074,075,0 1,4%
Nettovelka-7,00-46,0-22,0 52,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)11,9 %23,3 %7,11 % 69,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)50,0 %110 %18,8 % 82,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %134 %18,6 % 86,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)117 %167 %23,9 % 85,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11,044,05,70 87,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste40,7 %74,7 %82,7 % 10,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-63,6 %-82,1 %-35,5 % 56,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %7,63 %-11,3 %-4,57 % 59,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4382,531,77 30,0%
Current ratio0,4382,531,77 30,0%
Rahat ja rahavarat7,0046,022,0 52,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)01,520 100,0%
Nettokäyttöpääoma %-7,63 %12,1 %5,08 % 58,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.