Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Cheval Republic Oy

Y-tunnus 3351259-8 47.71 Vaatteiden vähittäiskauppa Perustettu 2023

Cheval Republic Oy (Y-tunnus: 3351259-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Karperö. Yritys toimii toimialalla 47.71 Vaatteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (450,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -27,3 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -18,8 % ja ROE -33,3 %. Omavaraisuusaste oli -56,2 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
11,0 kEUR
+450 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-27,3 %
+222,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
-200 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,188
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Västeråkersvägen 5, Karperö 65630
Verkkosivu
www.chevalrepublic.com
Perustettu
12.3.2023
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.71 Vaatteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Västeråkersvägen 5, Karperö 65630
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Cheval Republic Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto02,0011,0 450,0%
Bruttokate0-2,004,00 300,0%
Liiketulos (EBIT)0-5,00-3,00 40,0%
Nettotulos0-5,00-3,00 40,0%
Oma pääoma yhteensä0-5,00-9,00 80,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1,0010,08,00 20,0%
Nettovelka0-1,00-3,00 200,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %- 250 %-27,3 % 89,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %-62,5 %-18,8 % 69,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %-90,9 %-33,3 % 63,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %500 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0-5,00-2,53 49,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0 %-31,3 %-56,3 % 79,9%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %- 100 %- 300 % 200,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %750 %118 % 84,3%
Maksuvalmius
Quick ratio00,06250,188 200,8%
Current ratio00,06250,188 200,8%
Rahat ja rahavarat01,003,00 200,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %0 %- 750 %- 118 % 84,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.