Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Intromatic Oy

Y-tunnus 0865934-4 47.71 Vaatteiden vähittäiskauppa Perustettu 1991

Intromatic Oy (Y-tunnus: 0865934-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 47.71 Vaatteiden vähittäiskauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (12,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 3,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,5 % ja ROE 8,7 %. Omavaraisuusaste oli 30,8 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
29,0 kEUR
-12,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,45 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
2,00 kEUR
-60,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,22
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Myyrmäentie 4 H 221, Vantaa 01600
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.11.1991
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
47 Vähittäiskauppa
Päätoimiala
47.71 Vaatteiden vähittäiskauppa
Sijainti
Myyrmäentie 4 H 221, Vantaa 01600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Intromatic Oy · 47 Vähittäiskauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto25,028,032,033,029,0 12,1%
Bruttokate16,016,015,018,020,0 11,1%
Liiketulos (EBIT)1,000001,00-
Nettotulos1,000001,00-
Oma pääoma yhteensä-9,00-10,0-10,0-10,0-9,00 10,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11,010,09,0010,013,0 30,0%
Nettovelka4,005,006,005,002,00 60,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,00 %0 %0 %0 %3,45 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)5,26 %0 %0 %0 %9,52 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)10,0 %0 %0 %0 %8,70 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,41 %0 %0 %0 %15,4 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,243-0,378-0,284-0,2840,716 352,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste33,3 %30,0 %33,3 %30,0 %30,8 % 2,7%
Nettovelkaantumisaste (%)400 %500 %600 %500 %200 % 60,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %48,0 %42,9 %37,5 %36,4 %37,9 % 4,1%
Maksuvalmius
Quick ratio1,131,141,171,141,22 7,0%
Current ratio1,131,141,171,141,22 7,0%
Rahat ja rahavarat9,008,007,008,0011,0 37,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %4,00 %3,57 %3,13 %3,03 %6,90 % 127,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.