Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Innovestor Kasvurahasto III Ky

Y-tunnus 3348341-6 64.31 Rahastotoiminta Perustettu 2023

Innovestor Kasvurahasto III Ky (Y-tunnus: 3348341-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 64.31 Rahastotoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,1 mEUR) ja nettotulos -0,1 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -4,4 % ja ROE -4,4 %. Omavaraisuusaste oli 99,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 74,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 123 kEUR
+90,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
74,0
-1231,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Annankatu 12, Helsinki 00120
Perustettu
28.2.2023
Yritysmuoto
KY
Toimialaluokka
64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Päätoimiala
64.31 Rahastotoiminta
Sijainti
Annankatu 12, Helsinki 00120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Innovestor Kasvurahasto III Ky · 64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto000-
Bruttokate000-
Liiketulos (EBIT)- 123- 114- 109 4,4%
Nettotulos- 123- 207- 148 28,5%
Oma pääoma yhteensä1 1083 4013 253 4,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 5873 4013 254 4,3%
Nettovelka- 139-1 230- 123 90,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-7,75 %-8,30 %-4,45 % 46,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)-11,1 %-9,18 %-4,45 % 51,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-11,1 %-9,18 %-4,45 % 51,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 123- 219- 431 96,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste69,9 %100,0 %99,9 % 0,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-12,5 %-36,2 %-3,78 % 89,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio0,7361 30574,0 94,3%
Current ratio0,7361 30574,0 94,3%
Rahat ja rahavarat1391 230123 90,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.