Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

FunSec Oy

Y-tunnus 3322352-6 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut Perustettu 2022

FunSec Oy (Y-tunnus: 3322352-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vaasa. Yritys toimii toimialalla 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (24,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 15,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 25,0 % ja ROE 23,7 %. Omavaraisuusaste oli 91,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 11,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
112 kEUR
-24,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,2 %
+1,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-66,0 kEUR
-20,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
11,7
+6,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kirkkopuistikko 10 C 11, Vaasa 65100
Verkkosivu
www.funsec.fi
Henkilöstö
5 (2025)
Perustettu
2.11.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Päätoimiala
80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut
Sijainti
Kirkkopuistikko 10 C 11, Vaasa 65100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

FunSec Oy · 80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto242148112 24,3%
Bruttokate242147111 24,5%
Liiketulos (EBIT)52,021,017,0 19,0%
Nettotulos42,016,014,0 12,5%
Oma pääoma yhteensä42,054,064,0 18,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)58,066,070,0 6,1%
Nettovelka-47,0-55,0-66,0 20,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)21,5 %14,2 %15,2 % 7,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)89,7 %35,5 %25,0 % 29,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %33,3 %23,7 % 28,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)124 %45,8 %28,8 % 37,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)42,013,08,89 31,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste72,4 %81,8 %91,4 % 11,7%
Nettovelkaantumisaste (%)- 112 %- 102 %- 103 % 1,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-12,8 %-29,1 %-53,6 % 84,2%
Maksuvalmius
Quick ratio3,635,5011,7 112,7%
Current ratio3,635,5011,7 112,7%
Rahat ja rahavarat47,055,066,0 20,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13,617,39,78 43,5%
Nettokäyttöpääoma %17,4 %36,5 %57,1 % 56,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.