Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Restasec Turvapalvelut Oy

Y-tunnus 2922467-3 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut Perustettu 2018

Restasec Turvapalvelut Oy (Y-tunnus: 2922467-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Saukkola. Yritys toimii toimialalla 80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (3,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 86,0 % (EBIT 0,5 mEUR) ja nettotulos 0,4 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 47,1 % ja ROE 40,1 %. Omavaraisuusaste oli 93,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 13,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
605 kEUR
-3,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
86,0 %
+14,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1 263 kEUR
-53,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
13,9
-6,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hyveläntie 6, Saukkola 09430
Verkkosivu
www.restasec.fi
Perustettu
20.6.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Päätoimiala
80.01 Etsiväpalvelut ja yksityiset turvallisuuspalvelut
Sijainti
Hyveläntie 6, Saukkola 09430
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Restasec Turvapalvelut Oy · 80 Etsivä-, vartiointi- ja turvallisuuspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto95,0501660625605 3,2%
Bruttokate113494714833959 15,1%
Liiketulos (EBIT)44,0229405445520 16,9%
Nettotulos44,0183324357418 17,1%
Oma pääoma yhteensä76,02535568691 218 40,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1993736029111 308 43,6%
Nettovelka-78,0- 213- 522- 824-1 263 53,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)46,3 %45,7 %61,4 %71,2 %86,0 % 20,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,4 %80,1 %83,1 %59,1 %47,1 % 20,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)80,7 %111 %80,1 %50,1 %40,1 % 20,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)80,7 %117 %93,2 %62,8 %50,1 % 20,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)40,9176294304333 9,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste38,4 %68,0 %92,2 %95,4 %93,0 % 2,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 103 %-84,2 %-93,9 %-94,8 %- 104 % 9,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %46,3 %-30,7 %-72,0 %- 125 %- 194 % 55,2%
Maksuvalmius
Quick ratio39,54,6311,120,313,9 31,5%
Current ratio39,54,6311,120,313,9 31,5%
Rahat ja rahavarat78,02735228241 263 53,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000,5840 100,0%
Nettokäyttöpääoma %81,1 %42,7 %63,6 %111 %157 % 41,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.