Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

For Film's Sake Oy

Y-tunnus 3317029-2 59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto Perustettu 2022

For Film's Sake Oy (Y-tunnus: 3317029-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (20,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -5,2 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -75,0 % ja ROE -120,0 %. Omavaraisuusaste oli -40,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,6), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
58,0 kEUR
+20,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-5,17 %
-7,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,600
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mäkelänkatu 18 A 14, Helsinki 00510
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
7.10.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Päätoimiala
59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto
Sijainti
Mäkelänkatu 18 A 14, Helsinki 00510
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

For Film's Sake Oy · 59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto70,048,058,0 20,8%
Bruttokate67,048,057,0 18,8%
Liiketulos (EBIT)1,001,00-3,00 400,0%
Nettotulos1,001,00-3,00 400,0%
Oma pääoma yhteensä1,002,00-2,00 200,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6,003,003,00 0,0%
Nettovelka-5,00-1,00-1,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,43 %2,08 %-5,17 % 348,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)16,7 %22,2 %-75,0 % 437,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %66,7 %- 120 % 279,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %200 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,000,905-3,19 452,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste16,7 %40,0 %-40,0 % 200,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 500 %-50,0 %- 100 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %4,17 %6,90 % 65,5%
Maksuvalmius
Quick ratio1,201,000,600 40,0%
Current ratio1,201,000,600 40,0%
Rahat ja rahavarat5,001,001,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)015,212,6 17,1%
Nettokäyttöpääoma %1,43 %0 %-3,45 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.