Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kotalahen Pora, Pihti & Pultti Oy

Y-tunnus 3309593-1 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2022

Kotalahen Pora, Pihti & Pultti Oy (Y-tunnus: 3309593-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (17,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,7 % ja ROE 14,1 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
258 kEUR
-17,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,71 %
-5,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
-1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2024
5,17
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Rajakatu 28 C 20, Jyväskylä 40200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
4.9.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Rajakatu 28 C 20, Jyväskylä 40200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kotalahen Pora, Pihti & Pultti Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto344312258 17,3%
Bruttokate344312258 17,3%
Liiketulos (EBIT)27,027,07,00 74,1%
Nettotulos21,021,06,00 71,4%
Oma pääoma yhteensä21,041,044,0 7,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)32,046,043,0 6,5%
Nettovelka0-1,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,85 %8,65 %2,71 % 68,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)84,4 %69,2 %15,7 % 77,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %67,7 %14,1 % 79,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)123 %87,1 %16,9 % 80,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)22,019,02,12 88,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste67,7 %87,2 %100 % 14,7%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %-2,44 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %2,91 %1,60 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,205,170 100,0%
Current ratio2,205,170 100,0%
Rahat ja rahavarat01,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)21,226,925,5 5,2%
Nettokäyttöpääoma %3,49 %8,01 %9,30 % 16,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.