Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Noslomed Oy

Y-tunnus 3309398-7 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut Perustettu 2022

Noslomed Oy (Y-tunnus: 3309398-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (68,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 50,4 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 92,5 % ja ROE 94,3 %. Omavaraisuusaste oli 81,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
268 kEUR
+68,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
50,4 %
+37,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 101 kEUR
-159 % vs. 2024
Quick ratio 2025
7,88
-4,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Museokatu 44 B 72, Helsinki 00100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.9.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.22 Lääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
Sijainti
Museokatu 44 B 72, Helsinki 00100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Noslomed Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto201159268 68,6%
Bruttokate201159268 68,6%
Liiketulos (EBIT)66,020,0135 575,0%
Nettotulos52,015,0107 613,3%
Oma pääoma yhteensä52,062,0165 166,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)94,089,0203 128,1%
Nettovelka-26,0-39,0- 101 159,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)32,8 %12,6 %50,4 % 300,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)70,2 %21,9 %92,5 % 322,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %26,3 %94,3 % 258,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)77,6 %23,7 %95,7 % 303,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)52,67,7599,6 1185,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste55,3 %69,7 %81,3 % 16,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-50,0 %-62,9 %-61,2 % 2,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-8,46 %-21,4 %-35,8 % 67,3%
Maksuvalmius
Quick ratio6,5612,67,88 37,5%
Current ratio6,5612,67,88 37,5%
Rahat ja rahavarat59,061,0134 119,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %24,9 %36,5 %43,7 % 19,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.