Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hammasterveys Laitinen Oy

Y-tunnus 3305615-8 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2022

Hammasterveys Laitinen Oy (Y-tunnus: 3305615-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Seinäjoki. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (9,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 22,4 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 70,9 % ja ROE 59,5 %. Omavaraisuusaste oli 95,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 22,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
277 kEUR
+9,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
22,4 %
+5,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-99,0 kEUR
-83,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
22,0
+1,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mäkelänkatu 2 A 2, Seinäjoki 60320
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
16.8.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Mäkelänkatu 2 A 2, Seinäjoki 60320
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hammasterveys Laitinen Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto145253277 9,5%
Bruttokate145253277 9,5%
Liiketulos (EBIT)37,043,062,0 44,2%
Nettotulos29,034,050,0 47,1%
Oma pääoma yhteensä29,061,0107 75,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)38,064,0111 73,4%
Nettovelka-37,0-54,0-99,0 83,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,5 %17,0 %22,4 % 31,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)97,4 %84,3 %70,9 % 15,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %75,6 %59,5 % 21,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)128 %95,6 %74,3 % 22,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)30,031,343,2 38,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste76,3 %95,3 %95,5 % 0,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 128 %-88,5 %-92,5 % 4,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-19,3 %-20,2 %-33,9 % 67,8%
Maksuvalmius
Quick ratio4,1121,022,0 4,8%
Current ratio4,1121,022,0 4,8%
Rahat ja rahavarat37,054,099,0 83,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0014,5-
Nettokäyttöpääoma %19,3 %23,7 %27,8 % 17,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.