Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

The Growth Engineering Company Oy

Y-tunnus 3284629-7 62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus Perustettu 2022

The Growth Engineering Company Oy (Y-tunnus: 3284629-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (13,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -350,0 % (EBIT -0,1 mEUR) ja nettotulos -0,1 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -136,8 % ja ROE -176,7 %. Omavaraisuusaste oli 40,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
26,0 kEUR
-13,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 350 %
+473,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-14,0 kEUR
+87,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,67
-3,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pl 1188, Helsinki 00101
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
2.5.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
62.10 Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Sijainti
Pl 1188, Helsinki 00101
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

The Growth Engineering Company Oy · 62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto55,045,030,026,0 13,3%
Bruttokate54,094,016,026,0 62,5%
Liiketulos (EBIT)- 171- 485- 247-91,0 63,2%
Nettotulos- 171- 485- 247-91,0 63,2%
Oma pääoma yhteensä82934497,06,00 93,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)85340811815,0 87,3%
Nettovelka- 837- 390- 112-14,0 87,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 311 %-1 078 %- 823 %- 350 % 57,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-20,0 %-76,9 %-93,9 %- 137 % 45,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)-20,6 %-82,7 %- 112 %- 177 % 58,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-20,6 %-82,7 %- 112 %- 177 % 58,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 171- 563- 280- 100 64,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,2 %84,3 %82,2 %40,0 % 51,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 101 %- 113 %- 115 %- 233 % 102,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1 478 %- 724 %- 303 %-19,2 % 93,7%
Maksuvalmius
Quick ratio35,46,335,481,67 69,5%
Current ratio35,46,335,481,67 69,5%
Rahat ja rahavarat83739011214,0 87,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)59,716,212,20 100,0%
Nettokäyttöpääoma %1 502 %758 %313 %23,1 % 92,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.