Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

KV Holding Oy

Y-tunnus 3275330-6 46.14 Koneiden, laitteiden, laivojen ja lentokoneiden agentuuritoiminta Perustettu 2022

KV Holding Oy (Y-tunnus: 3275330-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 46.14 Koneiden, laitteiden, laivojen ja lentokoneiden agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (12,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 41,7 % ja ROE 62,1 %. Omavaraisuusaste oli 67,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
64,0 kEUR
+12,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
10,5 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-23,0 kEUR
-188 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,11
+0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hermannin rantatie 3 A 52, Helsinki 00540
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
18.3.2022
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.14 Koneiden, laitteiden, laivojen ja lentokoneiden agentuuritoiminta
Sijainti
Hermannin rantatie 3 A 52, Helsinki 00540
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

KV Holding Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto31,057,057,064,0 12,3%
Bruttokate31,055,057,063,0 10,5%
Liiketulos (EBIT)6,001,006,000 100,0%
Nettotulos5,001,005,009,00 80,0%
Oma pääoma yhteensä5,006,0010,019,0 90,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)9,006,0019,029,0 52,6%
Nettovelka-7,00-4,00-8,00-23,0 187,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)19,4 %1,75 %10,5 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)66,7 %13,3 %48,0 %41,7 % 13,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %18,2 %62,5 %62,1 % 0,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)120 %20,0 %75,0 %64,5 % 14,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,000,5274,43-0,946 121,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste55,6 %85,7 %55,6 %67,9 % 22,1%
Nettovelkaantumisaste (%)- 140 %-66,7 %-80,0 %- 121 % 51,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-9,68 %-5,26 %0 %-21,9 %-
Maksuvalmius
Quick ratio2,256,002,383,11 30,7%
Current ratio2,256,002,383,11 30,7%
Rahat ja rahavarat7,004,008,0023,0 187,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)23,512,870,417,1 75,7%
Nettokäyttöpääoma %16,1 %8,77 %19,3 %29,7 % 53,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.