Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Oy Villamalia Ab

Y-tunnus 3254138-9 55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta Perustettu 2021

Oy Villamalia Ab (Y-tunnus: 3254138-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (22,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 3,2 % ja ROE 3,8 %. Omavaraisuusaste oli 20,1 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
65,0 kEUR
+22,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,69 %
+3,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-83,0 kEUR
-315 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,28
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Bulevardi 3 D 28, Helsinki 00120
Perustettu
13.12.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
55 Majoitustoiminta
Päätoimiala
55.20 Loma- ja muu vastaava lyhytaikainen majoitustoiminta
Sijainti
Bulevardi 3 D 28, Helsinki 00120
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Oy Villamalia Ab · 55 Majoitustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto37,053,053,065,0 22,6%
Bruttokate7,0037,039,046,0 17,9%
Liiketulos (EBIT)-31,03,002,005,00 150,0%
Nettotulos-31,03,002,005,00 150,0%
Oma pääoma yhteensä-31,0-28,0-26,0-21,0 19,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)31,068,0117145 23,9%
Nettovelka32,042,0-20,0-83,0 315,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-83,8 %5,66 %3,77 %7,69 % 104,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-50,0 %3,80 %1,67 %3,24 % 94,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 100 %6,06 %2,16 %3,82 % 76,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-62,0 %5,83 %3,81 %9,52 % 149,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-31,01,20-0,3652,45 771,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste61,3 %32,4 %20,5 %20,1 % 2,0%
Nettovelkaantumisaste (%)3 200 %4 200 %-2 000 %-8 300 % 315,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %119 %160 %134 %46,2 % 65,5%
Maksuvalmius
Quick ratio2,581,511,281,28 0,0%
Current ratio2,581,511,261,27 0,8%
Rahat ja rahavarat18,011,073,0136 86,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)1183722890 100,0%
Nettokäyttöpääoma %51,4 %41,5 %45,3 %46,2 % 2,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.