Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Runqarage Brewing Oy

Y-tunnus 3246627-8 46.34 Juomien tukkukauppa Perustettu 2021

Runqarage Brewing Oy (Y-tunnus: 3246627-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 46.34 Juomien tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (40,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -25,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -42,9 % ja ROE -100,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
12,0 kEUR
-40,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-25,0 %
-20,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
1,00 kEUR
-83,3 % vs. 2024
Quick ratio 2024
1,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Atomitie 1 C, Helsinki 00370
Verkkosivu
www.runqarage.com
Perustettu
5.11.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.34 Juomien tukkukauppa
Sijainti
Atomitie 1 C, Helsinki 00370
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Runqarage Brewing Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto021,020,012,0 40,0%
Bruttokate0-4,0003,00-
Liiketulos (EBIT)-4,00-7,00-1,00-3,00 200,0%
Nettotulos-4,00-7,00-1,00-3,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä1,00-5,00-4,002,00 150,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)06,004,006,00 50,0%
Nettovelka06,006,001,00 83,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %-33,3 %-5,00 %-25,0 % 400,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %-54,5 %-10,5 %-42,9 % 308,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)- 400 %- 100 %-20,0 %- 100 % 400,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %-54,5 %-10,5 %-42,9 % 308,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-4,00-7,09-1,57-3,28 108,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %16,7 %33,3 %100 % 200,3%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %600 %600 %50,0 % 91,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %28,6 %30,0 %8,33 % 72,2%
Maksuvalmius
Quick ratio01,201,000 100,0%
Current ratio01,202,000 100,0%
Rahat ja rahavarat05,001,004,00 300,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0018,360,8 232,2%
Nettokäyttöpääoma %0 %4,76 %10,0 %50,0 % 400,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.