Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Enne Capital Oy

Y-tunnus 3233885-8 46.71 Moottoriajoneuvojen tukkukauppa Perustettu 2021

Enne Capital Oy (Y-tunnus: 3233885-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 46.71 Moottoriajoneuvojen tukkukauppa. Vuonna 2024 liikevaihto oli 0,0 mEUR (400,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 100,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 90,9 % ja ROE 80,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
5,00 kEUR
+400 % vs. 2023
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
100 %
0,0 %-yks. vs. 2023
Nettovelka 2024
-7,00 kEUR
-133 % vs. 2023
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Lönnrotinkatu 41 A 37, Helsinki 00180
Henkilöstö
1 (2024)
Perustettu
6.9.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.71 Moottoriajoneuvojen tukkukauppa
Sijainti
Lönnrotinkatu 41 A 37, Helsinki 00180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Enne Capital Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2024
202220232024Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,001,005,00 400,0%
Bruttokate4,001,005,00 400,0%
Liiketulos (EBIT)3,001,005,00 400,0%
Nettotulos2,001,004,00 300,0%
Oma pääoma yhteensä2,003,007,00 133,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3,003,008,00 166,7%
Nettovelka-2,00-3,00-7,00 133,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)75,0 %100 %100 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)100 %33,3 %90,9 % 173,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %40,0 %80,0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %33,3 %90,9 % 173,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,000,8113,72 358,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %- 100 %- 100 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-50,0 %- 300 %- 140 % 53,3%
Maksuvalmius
Quick ratio000-
Current ratio000-
Rahat ja rahavarat2,003,007,00 133,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %75,0 %300 %160 % 46,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.