Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kullas Consulting Ab

Y-tunnus 3233263-2 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto Perustettu 2021

Kullas Consulting Ab (Y-tunnus: 3233263-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vöyri. Yritys toimii toimialalla 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (5,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 21,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 23,7 % ja ROE 20,3 %. Omavaraisuusaste oli 92,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 8,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
108 kEUR
+5,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
21,3 %
+0,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-61,0 kEUR
-165 % vs. 2024
Quick ratio 2025
8,88
+4,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Bergbyvägen 84, Vöyri 66600
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.9.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto
Sijainti
Bergbyvägen 84, Vöyri 66600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kullas Consulting Ab · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto141108102108 5,9%
Bruttokate13010498,0101 3,1%
Liiketulos (EBIT)38,032,021,023,0 9,5%
Nettotulos30,025,017,018,0 5,9%
Oma pääoma yhteensä50,071,083,094,0 13,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)62,010893,0101 8,6%
Nettovelka-29,0-27,0-23,0-61,0 165,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)27,0 %29,6 %20,6 %21,3 % 3,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)61,3 %38,8 %21,9 %23,7 % 8,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)60,0 %41,3 %22,1 %20,3 % 8,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)74,5 %46,8 %25,1 %25,8 % 2,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)30,021,38,499,77 15,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste82,0 %65,7 %87,4 %92,2 % 5,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-58,0 %-38,0 %-27,7 %-64,9 % 134,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-12,8 %-8,33 %-14,7 %-49,1 % 234,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,271,824,758,88 86,9%
Current ratio3,271,824,758,88 86,9%
Rahat ja rahavarat29,046,027,061,0 125,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)18,140,693,023,7 74,5%
Nettokäyttöpääoma %17,7 %25,0 %44,1 %58,3 % 32,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.