Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Soittopojat Oy

Y-tunnus 3232115-9 90.20 Esittävät taiteet Perustettu 2021

Soittopojat Oy (Y-tunnus: 3232115-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 90.20 Esittävät taiteet. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (14,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 25,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 38,1 % ja ROE 40,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
16,0 kEUR
+14,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
25,0 %
+3,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-10,0 kEUR
-42,9 % vs. 2024
Quick ratio 2024
7,00
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Korsutie 21, Hämeenlinna 13500
Verkkosivu
facebook.com/soittopojat
Perustettu
29.8.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.20 Esittävät taiteet
Sijainti
Korsutie 21, Hämeenlinna 13500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Soittopojat Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,007,0014,016,0 14,3%
Bruttokate3,005,0010,011,0 10,0%
Liiketulos (EBIT)3,004,003,004,00 33,3%
Nettotulos2,003,003,004,00 33,3%
Oma pääoma yhteensä2,005,008,0012,0 50,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)4,006,009,0012,0 33,3%
Nettovelka-3,00-3,00-7,00-10,0 42,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)75,0 %57,1 %21,4 %25,0 % 16,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)75,0 %80,0 %40,0 %38,1 % 4,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %85,7 %46,2 %40,0 % 13,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)150 %114 %46,2 %40,0 % 13,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,003,812,533,24 28,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste50,0 %83,3 %88,9 %100 % 12,5%
Nettovelkaantumisaste (%)- 150 %-60,0 %-87,5 %-83,3 % 4,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-25,0 %-28,6 %-42,9 %-62,5 % 45,7%
Maksuvalmius
Quick ratio2,006,007,000 100,0%
Current ratio2,006,007,000 100,0%
Rahat ja rahavarat3,003,007,0010,0 42,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)91,315600-
Nettokäyttöpääoma %50,0 %71,4 %42,9 %62,5 % 45,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.