Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Spine Performance Oy

Y-tunnus 2886636-7 90.20 Esittävät taiteet Perustettu 2018

Spine Performance Oy (Y-tunnus: 2886636-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 90.20 Esittävät taiteet. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (29,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,0 % ja ROE 3,7 %. Omavaraisuusaste oli 52,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
184 kEUR
+29,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,543 %
+2,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-48,0 kEUR
-65,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,12
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Juutinraumankatu 3 A 22, Helsinki 00220
Verkkosivu
www.spineperformance.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
24.1.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Päätoimiala
90.20 Esittävät taiteet
Sijainti
Juutinraumankatu 3 A 22, Helsinki 00220
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Spine Performance Oy · 90 Taiteellinen luominen ja esittävät taiteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto134118115142184 29,6%
Bruttokate140122110138176 27,5%
Liiketulos (EBIT)37,07,00-23,0-3,001,00 133,3%
Nettotulos28,05,00-23,0-3,001,00 133,3%
Oma pääoma yhteensä47,052,029,026,028,0 7,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)87,069,054,045,053,0 17,8%
Nettovelka-69,0-60,0-40,0-29,0-48,0 65,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)27,6 %5,93 %-20,0 %-2,11 %0,543 % 125,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)42,5 %10,3 %-37,4 %-6,06 %2,04 % 133,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)83,6 %10,1 %-56,8 %-10,9 %3,70 % 133,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)66,1 %14,2 %-56,1 %-10,7 %3,70 % 134,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)24,80,135-27,9-5,74-1,46 74,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste53,4 %75,4 %54,7 %57,8 %52,8 % 8,7%
Nettovelkaantumisaste (%)- 147 %- 115 %- 138 %- 112 %- 171 % 52,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-32,1 %-36,4 %-13,9 %-7,04 %-12,5 % 77,6%
Maksuvalmius
Quick ratio2,124,062,252,372,12 10,5%
Current ratio2,124,062,252,372,12 10,5%
Rahat ja rahavarat84,060,040,029,048,0 65,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)5,4512,415,930,87,93 74,3%
Nettokäyttöpääoma %34,3 %44,1 %26,1 %18,3 %15,2 % 16,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.