Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Linnan Iiris Oy

Y-tunnus 3227712-7 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2021

Linnan Iiris Oy (Y-tunnus: 3227712-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Punkaharju. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (30,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 4,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,8 % ja ROE 15,4 %. Omavaraisuusaste oli 84,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
61,0 kEUR
-30,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,92 %
-13,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-13,0 kEUR
-30,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,25
-0,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vaahersalontie 44, Punkaharju 58450
Verkkosivu
www.hiusstudioiiris.fi
Perustettu
8.8.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Vaahersalontie 44, Punkaharju 58450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Linnan Iiris Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto56,058,088,061,0 30,7%
Bruttokate42,042,076,048,0 36,8%
Liiketulos (EBIT)5,002,0016,03,00 81,3%
Nettotulos4,002,0012,03,00 75,0%
Oma pääoma yhteensä4,006,0018,021,0 16,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7,0011,021,026,0 23,8%
Nettovelka-1,00-6,00-10,0-13,0 30,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,93 %3,45 %18,2 %4,92 % 73,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)71,4 %22,2 %100 %12,8 % 87,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %40,0 %100 %15,4 % 84,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %36,4 %133 %15,0 % 88,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)4,001,6212,41,30 89,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste66,7 %54,5 %85,7 %84,0 % 2,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-25,0 %- 100 %-55,6 %-61,9 % 11,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,79 %-1,72 %-7,95 %-14,8 % 86,2%
Maksuvalmius
Quick ratio1,501,406,005,25 12,5%
Current ratio3,502,207,006,00 14,3%
Rahat ja rahavarat1,006,0010,013,0 30,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13,06,2900-
Nettokäyttöpääoma %8,93 %10,3 %20,5 %32,8 % 60,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.