Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Marcha Oy

Y-tunnus 2084889-3 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2006

Marcha Oy (Y-tunnus: 2084889-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lahti. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (77,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 4,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 42,9 % ja ROE 75,0 %. Omavaraisuusaste oli 55,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
64,0 kEUR
+77,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,69 %
+13,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
-200 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,00
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hämeenkatu 11, Lahti 15110
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
22.12.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Hämeenkatu 11, Lahti 15110
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Marcha Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto26,027,034,036,064,0 77,8%
Bruttokate25,026,031,032,059,0 84,4%
Liiketulos (EBIT)5,002,00-1,00-3,003,00 200,0%
Nettotulos4,001,00-1,00-3,003,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä6,007,006,003,005,00 66,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7,008,008,004,0010,0 150,0%
Nettovelka-6,00-3,00-2,00-1,00-3,00 200,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)19,2 %7,41 %-2,94 %-8,33 %4,69 % 156,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)111 %26,7 %-12,5 %-50,0 %42,9 % 185,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %15,4 %-15,4 %-66,7 %75,0 % 212,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)143 %33,3 %-16,7 %-75,0 %75,0 % 200,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,811,43-1,66-3,572,72 176,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste85,7 %77,8 %75,0 %60,0 %55,6 % 7,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %-42,9 %-33,3 %-33,3 %-60,0 % 80,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-19,2 %-3,70 %0 %2,78 %1,56 % 43,9%
Maksuvalmius
Quick ratio7,002,502,501,502,00 33,3%
Current ratio7,002,503,001,502,25 50,0%
Rahat ja rahavarat6,003,002,001,003,00 200,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0010,710,117,1 69,3%
Nettokäyttöpääoma %23,1 %11,1 %11,8 %2,78 %7,81 % 180,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.