Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Aures eläinlääkärit Oy

Y-tunnus 3227578-9 75.00 Eläinlääkintäpalvelut Perustettu 2021

Aures eläinlääkärit Oy (Y-tunnus: 3227578-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 75.00 Eläinlääkintäpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,5 mEUR (9,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 27,2 % (EBIT 0,4 mEUR) ja nettotulos 0,3 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 61,0 % ja ROE 69,8 %. Omavaraisuusaste oli 61,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 541 kEUR
+9,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
27,2 %
+1,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 435 kEUR
+39,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,23
-1,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Valuraudankuja 6, Helsinki 00700
Verkkosivu
www.aureselainlaakarit.fi
Henkilöstö
12 (2025)
Perustettu
6.8.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
75 Eläinlääkintäpalvelut
Päätoimiala
75.00 Eläinlääkintäpalvelut
Sijainti
Valuraudankuja 6, Helsinki 00700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Aures eläinlääkärit Oy · 75 Eläinlääkintäpalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1 0161 1611 4041 541 9,8%
Bruttokate7669161 1301 246 10,3%
Liiketulos (EBIT)263250356419 17,7%
Nettotulos208200284335 18,0%
Oma pääoma yhteensä190372625335 46,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)274515831543 34,7%
Nettovelka- 116- 371- 719- 435 39,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,9 %21,5 %25,4 %27,2 % 7,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)96,0 %63,4 %52,9 %61,0 % 15,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)109 %71,2 %57,0 %69,8 % 22,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)138 %89,0 %71,3 %87,3 % 22,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)210182250276 10,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste69,3 %72,2 %75,3 %61,6 % 18,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-61,1 %-99,7 %- 115 %- 130 % 13,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-3,15 %-19,6 %-36,6 %-14,7 % 59,8%
Maksuvalmius
Quick ratio1,552,763,602,23 38,1%
Current ratio1,742,903,712,34 36,9%
Rahat ja rahavarat116371719435 39,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)06,605,202,84 45,4%
Nettokäyttöpääoma %6,10 %23,3 %39,5 %18,2 % 53,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.