Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rohdoskaari Oy

Y-tunnus 3225478-5 46.45 Hajuvesien ja kosmetiikan tukkukauppa Perustettu 2021

Rohdoskaari Oy (Y-tunnus: 3225478-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 46.45 Hajuvesien ja kosmetiikan tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 2,9 mEUR (2,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 29,8 % (EBIT 0,9 mEUR) ja nettotulos 0,7 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 52,9 % ja ROE 44,0 %. Omavaraisuusaste oli 93,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 13,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2 859 kEUR
+2,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
29,8 %
+1,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 432 kEUR
-112 % vs. 2024
Quick ratio 2025
13,0
+6,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kantelettarentie 1 A 1, Helsinki 00420
Perustettu
23.7.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.45 Hajuvesien ja kosmetiikan tukkukauppa
Sijainti
Kantelettarentie 1 A 1, Helsinki 00420
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rohdoskaari Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
2022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto3012 7992 7942 859 2,3%
Bruttokate1461 2411 2831 338 4,3%
Liiketulos (EBIT)77,0745782851 8,8%
Nettotulos62,0595620661 6,6%
Oma pääoma yhteensä62,06521 2201 784 46,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2378881 3191 904 44,4%
Nettovelka-4,00- 144- 204- 432 111,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,6 %26,6 %28,0 %29,8 % 6,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)32,5 %132 %71,0 %52,9 % 25,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %167 %66,2 %44,0 % 33,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)124 %209 %83,7 %56,7 % 32,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)62,0590563565 0,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste26,2 %73,4 %92,4 %93,7 % 1,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-6,45 %-22,1 %-16,7 %-24,2 % 44,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %56,8 %3,29 %-3,72 %-10,9 % 193,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0,6461,866,3913,0 103,4%
Current ratio1,352,478,2814,7 77,5%
Rahat ja rahavarat4,00144204432 111,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)98,234,848,7135 177,2%
Nettokäyttöpääoma %20,6 %12,4 %23,6 %54,4 % 130,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.