Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

NES Group Oy

Y-tunnus 3220427-8 70.10 Pääkonttorien toiminta Perustettu 2021

NES Group Oy (Y-tunnus: 3220427-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kangasala. Yritys toimii toimialalla 70.10 Pääkonttorien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (8,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 30,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,2 % ja ROE 31,7 %. Omavaraisuusaste oli 66,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
165 kEUR
-8,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
30,3 %
-3,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
32,0 kEUR
-82,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
4,45
+2,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pynnönkannontie 6, Kangasala 36220
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
26.6.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.10 Pääkonttorien toiminta
Sijainti
Pynnönkannontie 6, Kangasala 36220
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

NES Group Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10,0192197180165 8,3%
Bruttokate12,0192225206191 7,3%
Liiketulos (EBIT)093,093,061,050,0 18,0%
Nettotulos12,073,080,074,079,0 6,8%
Oma pääoma yhteensä12,084,0157218280 28,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)49,0350383436420 3,7%
Nettovelka-13,016617317832,0 82,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %48,4 %47,2 %33,9 %30,3 % 10,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,5 %47,1 %28,9 %23,2 %22,2 % 4,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %152 %66,4 %39,5 %31,7 % 19,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)92,3 %61,2 %32,7 %25,1 %23,9 % 4,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)073,548,819,66,76 65,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste25,0 %23,9 %41,0 %50,0 %66,5 % 33,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 108 %198 %110 %81,7 %11,4 % 86,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %230 %116 %103 %117 %37,0 % 68,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4170,5601,101,694,45 163,3%
Current ratio0,4170,5601,101,694,45 163,3%
Rahat ja rahavarat13,045,024,07,0080,0 1042,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %- 210 %-25,0 %4,06 %32,8 %60,6 % 84,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.