Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ainar Oy

Y-tunnus 3218390-5 43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus Perustettu 2021

Ainar Oy (Y-tunnus: 3218390-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Siuntio. Yritys toimii toimialalla 43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (14,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,9 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 33,3 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
108 kEUR
-14,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,85 %
+0,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
10,0 kEUR
+25,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,500
+0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Säästöpankintie 9, Siuntio 02580
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
16.6.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.22 Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
Sijainti
Säästöpankintie 9, Siuntio 02580
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ainar Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto32,013787,0126108 14,3%
Bruttokate30,012784,0123102 17,1%
Liiketulos (EBIT)3,0010,0-5,002,002,00 0,0%
Nettotulos2,008,00-5,002,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä2,0010,05,007,007,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)9,0016,013,036,022,0 38,9%
Nettovelka-1,00-4,00-4,008,0010,0 25,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)9,38 %7,30 %-5,75 %1,59 %1,85 % 16,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,3 %80,0 %-34,5 %8,16 %6,90 % 15,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %133 %-66,7 %33,3 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)100 %143 %-62,5 %16,0 %10,5 % 34,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,007,81-5,951,530,203 86,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste25,0 %66,7 %38,5 %20,0 %33,3 % 66,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-50,0 %-40,0 %-80,0 %114 %143 % 25,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %15,6 %0,730 %4,60 %19,0 %13,0 % 31,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1671,000,6250,3210,500 55,8%
Current ratio0,1671,000,6250,3210,667 107,8%
Rahat ja rahavarat1,004,004,004,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00011,66,76 41,7%
Nettokäyttöpääoma %-15,6 %0 %-3,45 %-15,1 %-1,85 % 87,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.