Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

TN-Metsä Oy

Y-tunnus 3214041-1 02.10 Metsänhoito Perustettu 2021

TN-Metsä Oy (Y-tunnus: 3214041-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Ylhäinen. Yritys toimii toimialalla 02.10 Metsänhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (625,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 67,2 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 65,0 % ja ROE 19,5 %. Omavaraisuusaste oli 17,4 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
116 kEUR
+625 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
67,2 %
+167,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
25,0 kEUR
-76,2 % vs. 2024
Quick ratio 2024
0,0714
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Lauroistentie 233, Ylhäinen 32430
Perustettu
27.5.2021
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.10 Metsänhoito
Sijainti
Lauroistentie 233, Ylhäinen 32430
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

TN-Metsä Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto19,034219,016,0116 625,0%
Bruttokate19,034219,016,0116 625,0%
Liiketulos (EBIT)2,00323-21,0-16,078,0 587,5%
Nettotulos2,00-41,0-17,0-8,0016,0 300,0%
Oma pääoma yhteensä2,001,001,00016,0-
Taseen loppusumma (vastaavaa)42111992,014892,0 37,8%
Nettovelka41811064,010525,0 76,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,5 %94,4 %- 111 %- 100 %67,2 % 167,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,475 %120 %-19,9 %-13,3 %65,0 % 588,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %-2 733 %-1 700 %-10,7 %19,5 % 282,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,477 %122 %-24,0 %-18,7 %106 % 666,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,00283-31,5-22,268,1 406,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0,474 %0,833 %1,08 %0 %17,4 %-
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %10 000 %6 400 %10 000 %156 % 98,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %2 211 %34,8 %479 %919 %65,5 % 92,9%
Maksuvalmius
Quick ratio000,03700,07140 100,0%
Current ratio000,03700,07140 100,0%
Rahat ja rahavarat001,0000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-10,5 %-2,63 %- 137 %- 244 %-44,0 % 82,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.